×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Goleniów: Nowy ILS na lotnisku w 2014 r.Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) podjęła decyzję o budowie na lotnisku Szczecin-Goleniów nowej radiolatarni DVOR/DME wraz z infrastrukturą techniczną oraz wymianie pomocy nawigacyjnej ILS/DME. Zezwolenie wydane przez wojewodę zachodniopomorskiego umożliwi realizację wspomnianych inwestycji.
 
- Nowy ILS, nabywany przez PAŻP może pracować w dowolnej, nawet najwyższej kategorii. Podniesienie kategorii systemu wymaga szeregu inwestycji leżących w większości po stronie zarządcy lotniska. Koniecznym warunkiem podniesienia kategorii ILS na szczecińskim lotnisku jest szereg zmian w infrastrukturze lotniskowej. Zmian wymagają m.in. świetlny system podejścia; obwiednia trajektorii lotu, zatoki oczekiwania, znaki pionowe miejsca oczekiwania przed drogą startową, obiekty na pasie drogi startowej, wymagania dotyczące ograniczania przeszkód, światła osi drogi startowej, światła końca drogi startowej, oznakowanie miejsca oczekiwania przed drogą startową, zasilanie rezerwowe, poprzeczki zatrzymania, światła osi drogi kołowania, światła progu, światła strefy przyziemienia. Zmian wymagać będą również granice stref krytycznej i wrażliwej ILS - powiedział na łamach portalu "Rynek Infrastruktury" Grzegorz Hlebowicz, rzecznik prasowy PAŻP.
 
PAŻP chce także uniknąć niedogodności związane z wymianą systemu, dlatego podzielił realizację tej inwestycji na dwa etapy.

- W pierwszym etapie realizacji inwestycji, od końca bieżącego roku, zostanie zbudowana nowa radiolatarnia DVOR/DME. Prace budowlane zakończą się w 2013 roku, a wdrożenie operacyjne DVOR-a nastąpi wiosną przyszłego roku. W drugim etapie, od wiosny 2014 r. - to jest w czasie, gdy operacje lotnicze będą wykonywane w oparciu o nowe urządzenia DVOR/DME - nastąpi wyłączenie obecnie używanego systemu ILS – wyjaśnił Hlebowicz.

Nowy ILS/DME będzie zainstalowany do końca sierpnia 2014 r., a operacyjne zostanie oddany do użytku w październiku 2014 r.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_43197 - Profil
gość_43197
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie