Goleniów: Nowy ILS na lotnisku w 2014 r.

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
26 lipca 2013 16:41
8 komentarzy
Reklama

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) podjęła decyzję o budowie na lotnisku Szczecin-Goleniów nowej radiolatarni DVOR/DME wraz z infrastrukturą techniczną oraz wymianie pomocy nawigacyjnej ILS/DME. Zezwolenie wydane przez wojewodę zachodniopomorskiego umożliwi realizację wspomnianych inwestycji.

- Nowy ILS, nabywany przez PAŻP może pracować w dowolnej, nawet najwyższej kategorii. Podniesienie kategorii systemu wymaga szeregu inwestycji leżących w większości po stronie zarządcy lotniska. Koniecznym warunkiem podniesienia kategorii ILS na szczecińskim lotnisku jest szereg zmian w infrastrukturze lotniskowej. Zmian wymagają m.in. świetlny system podejścia; obwiednia trajektorii lotu, zatoki oczekiwania, znaki pionowe miejsca oczekiwania przed drogą startową, obiekty na pasie drogi startowej, wymagania dotyczące ograniczania przeszkód, światła osi drogi startowej, światła końca drogi startowej, oznakowanie miejsca oczekiwania przed drogą startową, zasilanie rezerwowe, poprzeczki zatrzymania, światła osi drogi kołowania, światła progu, światła strefy przyziemienia. Zmian wymagać będą również granice stref krytycznej i wrażliwej ILS - powiedział na łamach portalu "Rynek Infrastruktury" Grzegorz Hlebowicz, rzecznik prasowy PAŻP.

PAŻP chce także uniknąć niedogodności związane z wymianą systemu, dlatego podzielił realizację tej inwestycji na dwa etapy.

- W pierwszym etapie realizacji inwestycji, od końca bieżącego roku, zostanie zbudowana nowa radiolatarnia DVOR/DME. Prace budowlane zakończą się w 2013 roku, a wdrożenie operacyjne DVOR-a nastąpi wiosną przyszłego roku. W drugim etapie, od wiosny 2014 r. - to jest w czasie, gdy operacje lotnicze będą wykonywane w oparciu o nowe urządzenia DVOR/DME - nastąpi wyłączenie obecnie używanego systemu ILS – wyjaśnił Hlebowicz.

Nowy ILS/DME będzie zainstalowany do końca sierpnia 2014 r., a operacyjne zostanie oddany do użytku w październiku 2014 r.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1254b 2014-12-14 17:49   
gość_1254b - Profil gość_1254b
1
gosc_7d0f8 2013-08-08 09:39   
gosc_7d0f8 - Profil gosc_7d0f8
DUZE ZYSKI DA POLACZENIE SZCZECIN LUBLIN POLACZY WSCHOD Z ZACHODEM GWARANTUJE ZE SPORO OBYWATELI UKRAINY NA TYM SKORZYSTA PO CO SIE TLUC POCIAGIEM CO NA TO EUROLOT Komentarz moderatora: Proszę nie używać capsa.
andrzejtoulon 2013-07-31 22:17   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
edd3c, tak zawsze mówimy, ale kiedy już taka zachodnia linia przyjdzie to po krótkim czasie polączenie znika bo brak chętnych, ktoś ostatni mówił o Air France w Krakowie a przecież już byli w Katowicach i długo nie polatali
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama