EADS: Rebranding i restrukturyzacja

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
31 lipca 2013 22:52
1 komentarz
Reklama

EADS potwierdził dziś (31.07), że jest w trakcie przygotowań do restrukturyzacji i zmiany marki. W przyszłym roku firma zmieni się w Airbus Group podzieloną na trzy działy: lotnictwa komercyjnego, obronnego oraz wiropłatów.

Plan został ujawniony po tym jak Airbus ogłosił swoje wyniki finansowe. W pierwszym półroczu producent zarobił prawie 1,1 mld euro co dało 95 proc. wzrost w stosunku do poprzedniego roku, przy dochodach sięgających ponad 18 mld euro.

Airbus wytwarza największy wkład do przychodów EADS, dlatego to właśnie jego marka zostanie wykorzystana jako główna. Tom Enders, prezes EADS, twierdzi, że to uznanie dla przewagi sektora lotnictwa komercyjnego w całej grupie.

- Zmiana nazwy po prostu gromadzi najlepsze marki jakie mamy, w jedną, która oznacza internacjonalizację, innowacyjność i integrację - powiedział Tom Enders.

Podział nowej grupy Airbus Group:
  • Airbus zmieni się w Airbus Commercial


  • Airbus Military zmieni się w Airbus Defence & Space


  • Eurocopter zmieni się w Airbus Helicopters


Restrukturyzacja EADS rozpocznie się w styczniu 2014 r. a zakończy w drugiej połowie przyszłego roku. Zanim to nastąpi, EADS musi spełnić kilka procedur formalnych. W pierwszej kolejności firma będzie musiała podjąć konsultacje w tej sprawie z całym personelem.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

czapl1997 2013-08-01 11:09   
czapl1997 - Profil czapl1997
A co z EADS Astrium? Zmieni się w Airbus Defence & Space?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama