×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy hangar na lotnisku ChopinaNa lotnisku Chopina powstał nowy hangar do obsługi technicznej samolotów. Mogą w nim być docelowo przeprowadzane przeglądy i remonty samolotów kodu C o rozpiętości skrzydeł do 36 m.

Nowy hangar zlokalizowany jest obok istniejącego hangaru firmy Blue Jet w zachodniej części lotniska, w trójkącie pomiędzy drogami startowymi.

Całkowita powierzchnia hangaru wynosi około 4000 m2 a kubatura to ponad 45 tysięcy m3. Budynek ma 45 m szerokości i 56 m długości oraz prawie 17 m wysokości w najwyższym punkcie (przewidzianym na statecznik samolotu). Wymiary hangaru umożliwiają obsługę samolotów kodu C (A320 lu B737), które najczęściej operują na lotnisku Chopina.- Uruchomienie nowego hangaru podnosi atrakcyjność lotniska Chopina jako miejsca, w którym przewoźnicy lotniczy mogą lokalizować swoje bazy operacyjne i serwisować swoje samoloty. Sygnały, które otrzymywaliśmy z rynku świadczą o tym, że zainteresowanie usługami hangarowania jest bardzo duże – mówi Piotr Nalej, dyrektor Biura Handlowego Lotniska Chopina. 

Wraz z hangarem wybudowana została przedhangarowa płyta postojowa, a na jego tyłach budynek administracyjno-techniczny wraz z dojazdem i parkingiem.

Generalnym wykonawcą była firma Land Development. Budowa kosztowała 15,6 miliona złotych. Hangar przewidziany jest pod wynajem dla podmiotu zewnętrznego.

Fot. Sylwester Puczengość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie