Modlin nie zapłaci Ryanairowi

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 lipca 2013 18:21
36 komentarzy
Reklama

Port lotniczy w Modlinie nie zapłaci odszkodowań Ryanairowi za starty związane z przeniesieniem operacji na Lotnisko Chopina w związku z zamknięciem w grudniu 2012 roku drogi startowej. Lotnisko kusi przewoźnika opłatami niższymi o 2/3 w stosunku do lotniska Chopina. Irlandzki przewoźnik poinformował dziś, że zostaje na głównym warszawskim lotnisku do 26 października.

- Ryanair otrzymał od Lotniska Warszawa/Modlin bardzo atrakcyjną ofertę, która po uwzględnieniu wszystkich możliwych zniżek daje przewoźnikowi oszczędności rzędu 65 proc. w stosunku do opłat na Lotnisku Chopina. Taka oferta oparta jest na rachunku ekonomicznym korzystnym dla obu stron - czytamy w oświadczeniu władz portu przesłanym do redakcji Pasazer.com.Lotnisko podkreśla, że model funkcjonowania spółki nie zakłada dopłat do działania partnerów biznesowych. Rozmowy z Ryanairem wciąż są prowadzone.

Irlandzki low-cost zapowiedział dziś, że mimo wcześniejszych zapowiedzi o powrocie do Modlina 2 września, pozostanie na Lotnisku Chopina do końca października.

Ryanair z pewnością próbuje wykorzystać niepewną sytuację lotniska w Modlinie. Niedawno konkurencyjny Wizz Air poinformował, że na stałe zostaje na warszawskim Okęciu, rezygnując ze współpracy z portem lotniczym w Modlinie.

Lotnisko negocjuje obecnie także warunki współpracy z innymi liniami lotniczymi sektora przewoźników niskokosztowych oraz czarterowych.

Jak pokazaliśmy w Raporcie Pasazer.com w marcu tego roku, lotnisko w Modlinie należy do portów dających liniom lotniczym zniżki w wysokości odpowiadającej średniej krajowej. Nawet przed upustami jest jednak znacznie tańsze od najdroższego w Polsce lotniska Chopina. Struktura zniżek wspiera dużych przewoźników.

Paweł Cybulak, Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_13826 2013-08-01 16:03   
gosc_13826 - Profil gosc_13826
Myśle, że problem polega na tym, że w Modlinie jest za mało prezesów. Gdyby jeszcze kilku posadzić na stołkach to by mieli więcej dobrych pomysłów.
infomodlin 2013-07-27 08:10   
infomodlin - Profil infomodlin
fr-ops
pani rzecznik jest do wymiany nie wiem skąd jesteście i czy mieliście możliwości oglądania kiedyś kanału ,, wot warszawa '' pani rzecznik prowadziła program informacji później w tvpinfo delikatnie mówiąc ktoś chyba załatwił jej robotę.
Co to za rzecznik która wywiadzie dla tvn24 o 8.15 czwartek powiedziała ,, możemy ryanairowi dać złotą różę "" co za poziom :)
fr-ops 2013-07-27 07:57   
fr-ops - Profil fr-ops
Pani rzecznik (doradca zarządu) stoi jeszcze jedną nogą w poprzedniej epoce - w obecnej sytuacji lotniska, tylko przewoźnicy mogą stawiać twarde warunki. Ale przecież najłatwiej ogłosić upadłość, winą obarczyć imperialistów z zachodu i wymusić rządowe dotacje na kolejne lata marnotrawstwa.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama