×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sólyom Airways następcą linii Malev?Sólyom Hungarian Airways to nazwa tworzonej właśnie węgierskiej linii lotniczej. Sólyom (w polskim tłum. Sokół) ma rozpocząć działalność sześcioma Airbusami A320 już w sierpniu tego roku. Jeżeli sprawdzą się wszystkie prognozy i plany linii, to jej flota może powiększyć się do 50 samolotów w 2017 r. W pierwszym okresie działania przewoźnik planuje zatrudnić około 700, a docelowo nawet do 3 tys. pracowników.Choć firma jest już nazywana "następca Malevu" to żadna instytucja państwa nie uczestniczy w jej tworzeniu. Prawdopodobnie wśród inwestorów są firmy z regionu Bliskiego Wschodu.

Początkowo Sólyom ma obsługiwać tylko europejskie i bliskowschodnie miasta, ale nie wyklucza, że od przyszłego roku może uruchomić również połączenia dalekodystansowe. W pierwszych dwóch latach działalności linia liczy na przewóź około 3 mln, a docelowo nawet 8 mln pasażerów pod koniec 2017 r.

Nowa linia nie będzie przewoźnikiem niskokosztowym, a rywalizować będzie w segmencie tzw. tradycyjnych przewoźników.

Piotr Bożyk
Fot. Facebook Budapest Airportgość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie