Modlin odpiera zarzuty Wizz Aira

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
17 lipca 2013 20:58
16 komentarzy
Reklama

Zarząd lotniska w Modlinie ustosunkował się dziś (17.07) do deklaracji linii lotniczej Wizz Air o pozostaniu na Lotnisku Chopina i zerwaniu umowy handlowej z lotniskiem, która została podpisana w ubiegłym roku i miała obowiązywać przez okres 5 lat. Modlin uznał ten fakt za autonomiczną decyzję biznesową. Jednocześnie lotnisko odpiera zarzuty postawione przez władze węgierskiej linii.

Modlin twierdzi, że Wizz Air odrzucił korzystną propozycję finansową, która według lotniska dawała mu wielomilionowe oszczędności w skali roku i sugeruje zmianę w strategii obecności firmy na rynku warszawskim.

Władze portu stwierdziły, że bezzasadne są również jakiekolwiek roszczenia odszkodowawcze linii lotniczych.

Teza Jozsefa Varadiego, prezesa linii Wizz Air dotycząca negatywnego wpływu pogody na funkcjonowanie lotniska Modlin nie ma, według Modlina, pokrycia w rzeczywistości, o czym świadczą statystyki pogodowe i dokładna dokumentacja operacji lotniczych - twierdzą władzę portu w Modlinie.

"Poruszany argument braku systemu ILS również stracił swoją aktualność. ILS od dawna jest zainstalowany na Lotnisku Warszawa/Modlin, obecnie pracuje w trybie testu, który zakończy się pod koniec sierpnia. We wrześniu system ILS będzie dostępny dla operacji lotniczych. Należy też przypomnieć, iż zawarta pomiędzy naszymi spółkami umowa o współpracy z 31 stycznia 2012 r. nie zawiera żadnego zapisu nt. ILS. O spodziewanym terminie uruchomienia systemu ILS, postępach w pracach przy instalacji i wdrożeniu operacyjnym systemu na bieżąco informowaliśmy naszych partnerów" - czytamy w oświadczeniu portu.

Władze lotniska nie zgadzają się z wyniki badań Wizz Aira, które sugerują, że 60% pasażerów preferuje rejsy z Lotniska Chopina m. in. z powodu trudności z dojazdem i wyższymi kosztami dotarcia na Lotnisko Warszawa/Modlin.

"Badania prowadzone w listopadzie ubiegłego roku na zlecenie naszego lotniska na reprezentatywnej grupie pasażerów, nie wykazały takiego problemu. Dla 25% wszystkich pasażerów czas dojazdu na lotnisko nie przekraczał 45 minut. Czas dojazdu dla pasażerów z północno-wschodnich regionów kraju oraz mieszkańców północnej i zachodniej ściany województwa mazowieckiego, którzy stanowili wtedy blisko 40% wszystkich pasażerów lotniska, był średnio 65 minut krótszy niż w przypadku dojazdu na Lotnisko Chopina. Tylko 1 osoba na 10 wskazywała jako utrudnienie w podróży czas lub koszt dojazdu na Lotnisko Warszawa/Modlin. Dla porównania w tym samym pytaniu, wśród pasażerów linii WIZZ AIR 44,6% wskazywało jako utrudnienie podróży restrykcje związane z wagą bagażu, 37,5% konieczność dopłat za większy bagaż kabinowy, a 25% dyskomfort związany z małą ilością miejsca" - czytamy w oświadczeniu.Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_4d8e7 2013-08-04 14:36   
gosc_4d8e7 - Profil gosc_4d8e7
Rzeczywiście do Lotniska w Modlinie jest bardzo kiepski dojazd. Jest Modlinbus, który potrafił nie przyjechać na konkretną godzinę.Jeśli ktoś nie posiada samochodu , to pozostawała mu taksówka , koszt 100zł.Jestem zadowolona z tego , że Wizz Air będzie latał z Lotniska Chopina. W przypadku przylotu w późnych godzinach nocnych jest możliwość powrotu do domu i koszt taksówki jest niższy,jeśli ktoś mieszka w W-wie.Przylot w nocy na lotnisko w Modlinie , to koszmar , sama to przeżyłam w grudniu 2012 roku.
gosc_08ed5 2013-07-24 00:03   
gosc_08ed5 - Profil gosc_08ed5
Tak naprawdę to szkoda przede wszystkim ludzi, którzy są zatrudnieni w porcie lub otworzyli wokół niego własny biznes. Według mnie powinno się od razu zmienić dyrekcję portu. Tu tkwi cała tragedia... Od kiedy tematy konkretnych umów biznesowych porusza się przez media. To już zaszło za daleko. Nie dziwię się zatem FR i W6. Mam nadzieję, że zarządzający portem zrozumie swój zasadniczy błąd.
grzesiek_lublin 2013-07-21 09:45   
grzesiek_lublin - Profil grzesiek_lublin
gosc_f3613 tak szybko zniknie jak ty z tego forum pozdrawiam nierozgarniętych
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama