×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin odpiera zarzuty Wizz AiraZarząd lotniska w Modlinie ustosunkował się dziś (17.07) do deklaracji linii lotniczej Wizz Air o pozostaniu na Lotnisku Chopina i zerwaniu umowy handlowej z lotniskiem, która została podpisana w ubiegłym roku i miała obowiązywać przez okres 5 lat. Modlin uznał ten fakt za autonomiczną decyzję biznesową. Jednocześnie lotnisko odpiera zarzuty postawione przez władze węgierskiej linii. 

Modlin twierdzi, że Wizz Air odrzucił korzystną propozycję finansową, która według lotniska dawała mu wielomilionowe oszczędności w skali roku i sugeruje zmianę w strategii obecności firmy na rynku warszawskim. 

Władze portu stwierdziły, że bezzasadne są również jakiekolwiek roszczenia odszkodowawcze linii lotniczych. 

Teza Jozsefa Varadiego, prezesa linii Wizz Air dotycząca negatywnego wpływu pogody na funkcjonowanie lotniska Modlin nie ma, według Modlina, pokrycia w rzeczywistości, o czym świadczą statystyki pogodowe i dokładna dokumentacja operacji lotniczych - twierdzą władzę portu w Modlinie. 

"Poruszany argument braku systemu ILS również stracił swoją aktualność. ILS od dawna jest zainstalowany na Lotnisku Warszawa/Modlin, obecnie pracuje w trybie testu, który zakończy się pod koniec sierpnia. We wrześniu system ILS będzie dostępny dla operacji lotniczych. Należy też przypomnieć, iż zawarta pomiędzy naszymi spółkami umowa o współpracy z 31 stycznia 2012 r. nie zawiera żadnego zapisu nt. ILS. O spodziewanym terminie uruchomienia systemu ILS, postępach w pracach przy instalacji i wdrożeniu operacyjnym systemu na bieżąco informowaliśmy naszych partnerów" - czytamy w oświadczeniu portu.

Władze lotniska nie zgadzają się z wyniki badań Wizz Aira, które sugerują, że 60% pasażerów preferuje rejsy z Lotniska Chopina m. in. z powodu trudności z dojazdem i wyższymi kosztami dotarcia na Lotnisko Warszawa/Modlin. 

"Badania prowadzone w listopadzie ubiegłego roku na zlecenie naszego lotniska na reprezentatywnej grupie pasażerów, nie wykazały takiego problemu. Dla 25% wszystkich pasażerów czas dojazdu na lotnisko nie przekraczał 45 minut. Czas dojazdu dla pasażerów z północno-wschodnich regionów kraju oraz mieszkańców północnej i zachodniej ściany województwa mazowieckiego, którzy stanowili wtedy blisko 40% wszystkich pasażerów lotniska, był średnio 65 minut krótszy niż w przypadku dojazdu na Lotnisko Chopina. Tylko 1 osoba na 10 wskazywała jako utrudnienie w podróży czas lub koszt dojazdu na Lotnisko Warszawa/Modlin. Dla porównania w tym samym pytaniu, wśród pasażerów linii WIZZ AIR 44,6% wskazywało jako utrudnienie podróży restrykcje związane z wagą bagażu, 37,5% konieczność dopłat za większy bagaż kabinowy, a 25% dyskomfort związany z małą ilością miejsca" - czytamy w oświadczeniu.


gość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie