Wrocław z nowym logiem

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
17 lipca 2013 16:20
34 komentarzy
Reklama

Port Lotniczy Wrocław zaprezentował dziś (17.07) swoje nowe logo. Wrocławskie lotnisko przez następne lata będzie reprezentował znak autorstwa grafika - Krzysztofa Pilcha. Jego praca wygrała z ponad 350 zgłoszeniami z Polski i ze świata.

Wrocławskie lotnisko jest jednym z największych portów regionalnych w Polsce. Obiekt wyróżnia się najwyższym standardem wykonania i niebanalnymi szczegółami architektonicznymi - jego ozdobę stanowi charakterystyczny falisty dach, przypominający wprawione w ruch klawisze fortepianu. To właśnie te elementy w dużej mierze zainspirowały autora zwycięskiego projektu.


- To ogromny sukces wygrać tak ważny konkurs - mówi Krzysztof Pilch, autor zwycięskiego logo. - Zależało mi, by w prostej formie oddać unikatowy charakter wrocławskiego terminala, jednego z najciekawszych, nowych obiektów architektonicznych w Polsce. Chciałem również pokazać pozytywne emocje związane z ideą latania - stąd w projekcie samolot wznoszący się do lotu - dodaje.

Zwycięski projekt przekonał organizatorów prostym i uniwersalnym charakterem, który najlepiej oddaje zmodernizowany wizerunek portu. Dzięki anglojęzycznemu napisowi pozostaje zrozumiały dla obcojęzycznych podróżnych.

- Nowy logotyp w jasny sposób sygnalizuje, że na lotnisku we Wrocławiu sporo się zmieniło. To nowy obiekt, nowa jakość latania ze stolicy Dolnego Śląska, a teraz też nowy znak graficzny - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Autor jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, mieszka i pracuje w Sandomierzu. Na co dzień zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, grafiki wydawniczej, animacji oraz multimediów i stron internetowych. Jego praca będzie wykorzystywana na wszystkich materiałach promocyjnych wrocławskiego lotniska - od wizytówek, papieru firmowego po kreacje graficzne i wielkoformatowe reklamy.
Szacuje się, że w ciągu kilku najbliższych lat nowe logo zobaczą miliony podróżnych, korzystających z wrocławskiego lotniska.

Projektant otrzymał 7 000 zł nagrody. Do konkursu na nowy znak graficzny wrocławskiego lotniska wpłynęło ponad 350 prac z Polski i zagranicy. Swoje propozycje zgłaszali zarówno profesjonalni graficy, od lat związani z branżą, jak i amatorzy i pasjonaci projektowania.

- Świadomie postawiliśmy na formułę otwartą, dając szansę tak naprawdę każdemu. Dzięki temu przekrój prac był bardzo zróżnicowany - wyjaśnia Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Oceną projektów zajęła się komisja, w której uczestniczyli przedstawiciele lotniska, specjaliści od wizerunku, graficy oraz projektanci - praktycy.

- Logotyp zgodny z obecnymi trendami jednoznacznie identyfikuje wrocławski port lotniczy na tle konkurencyjnych z Polski i Świata. Dwie niebieskie płaszczyzny wyraźnie symbolizują dynamikę, niebo, marzenia o lataniu, ale również są to barwy związane ze stabilnym biznesem i powagą miejsca. Biała przestrzeń pomiędzy nimi oraz na około znaku wpływa na wyobraźnię, dodając mu lekkości oraz odrębności. Całość jest niezwykle czytelna zarówno w pomniejszeniu, jak i na dużym formacie - opisuje Jakub Deryng-Dymitrowicz, wiceprezes Agencji Reklamowej CzART, ekspert komisji.

Nowy znak zastąpił poprzednią kreację, która była kojarzona z Portem Lotniczym Wrocław przez 8 ostatnich lat.

A Wam jak Wam się podoba nowy znak lotniska we Wrocławiu?
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_89316 2013-07-25 17:09   
gosc_89316 - Profil gosc_89316
Sam znak graficzny jest bradzo ok, ale po co nadawano portom lotniczym patronów, by ich teraz usuwać lub nie wspominać, poza tym mógłby być napis i w polish, póki co to polish city and polish airport.
usuniety 2013-07-20 14:04   
usuniety - Profil usuniety
gosc_6cda0, owszem potrafia i zrobili to juz na poczatku miesiaca. Czerwiec 2013 - 190 280 pax, czyli spadek o 15 %
gosc_136b5 2013-07-20 08:31   
gosc_136b5 - Profil gosc_136b5
Jakis wroclaw? w logo powinno być wrocŁaw. co za szit
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama