×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pożar Dreamlinera na HeathrowARTYKUŁ AKTUALIZOWANY - 20:00

Na pokładzie samolotu Boeing 787 Dreamliner linii Ethiopian Airlines wybuchł pożar. Ze zdjęć wynika, że ogień pojawił się w tylnej części kadłuba.

Po incydencie o niemal 7 proc. spadła wartość notowań Boeing Company na nowojorskiej giełdzie. 

Nikomu nic się nie stało, na pokładzie samolotu nie było pasażerów. Maszyna była zaparkowana w oddaleniu od innych samolotów i terminala. Strażacy ugasili już pożar. W trakcie gaszenia lotnisko zostało zamknięte. Przedstawiciele londyńskiego portu lotniczego ostrzegają przed możliwymi opóźnieniami. Część rejsów do Heathrow została przekierowana. Rejsy zostały wznowione przed 19:00 polskiego czasu.Nie wiadomo na razie co było przyczyną pożaru. Wybuchł on na pokładzie maszyny o znakach rejestracyjnych ET-AOP - był to pierwszy dostarczony Ethiopianowi Dreamliner oraz pierwsza maszyna, która rozpoczęła loty po wymianie akumulatorów.Po incydencie na Heathrow inny Dreamliner należący do Thomson Airways zawrócił na macierzyste lotnisko w Manchesterze. Powodem były wciąż niesprecyzowane problemy techniczne.

Paweł Cybulak, Dominik Sipińskigość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie