×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: Trwają próby ILS-aDziś (11.7) rozpoczął się oblot systemu ILS na lotnisku w Lublinie. Testy urządzenia umożliwiającego lądowanie w warunkach złej widzialności potrwają jeszcze jutro i prawdopodobnie w poniedziałek. 

Oblot ILS-a, w którym uczestniczył reporter Pasazer.com, rozpoczął się ok. godziny 10:30. Loty trwały dziś z godzinną przerwą do 16:30. Wszystkie testy były wykonywane z pokładu samolotu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Let L-410 wyposażonego w aparaturę pomiarową. W pierwszym dniu oblotu sprawdzana była przede wszystkim ścieżka podejścia, czyli wiązka radiowa odpowiadająca za pionową lokalizację podchodzącego do lądowania samolotu. Dzięki poprawnym wskazaniom nadajnika ścieżki podejścia (ang. glide path) piloci mogą ustalić poprawny kąt schodzenia, by przyziemić w odpowiednim miejscu drogi startowej. System ILS w Lublinie będzie zamontowany na kierunku 25, czyli pomoże samolotom podchodzącym do lądowania od wschodu. Będzie on działał w pierwszej, najniższej kategorii. Jeśli obloty zakończą się pozytywnie, a system będzie działał bezawaryjnie, jego operacyjne wdrożenie nastąpi jesienią. W trakcie dzisiejszych prób odbywała się kalibracja ścieżki podejścia. Testy tego systemu będą kontynuowane w piątek, a następnie załoga PAŻP-u sprawdzi lokalizator oraz dalmierz DME. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie