Lublin: Rusza oblot ILS-a

10 lipca 2013 17:32
20 komentarzy
Reklama
W czwartek (11.7) rano rozpoczną się obloty systemu ILS na lotnisku w Lublinie. Na pokładzie testującego urządzenie samolotu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej będzie reporter Pasazer.com.
Obloty polegające na wielokrotnych podejściach według wskazań ILS-a rozpoczną się jutro ok. godziny 9:00. Wyposażony w aparaturę pomiarową samolot Let L-410 należący do PAŻP-u wystartuje z Warszawy ok. 8 rano. Maszyna, zwana z uwagi na kolorowe malowanie "Papugą", będzie latać nad lotniskiem w Lublinie przez kilka godzin.

Niezależnie od warunków pogodowych oblot ILS-a potrwa dwa dni i odbędzie się w czwartek i piątek. Po testach rozpocznie się wdrażanie operacyjne systemu, które może zakończyć się jesienią. Wtedy piloci lądujących samolotów będą już mogli wykorzystywać ILS-a.

ILS, czyli Instrument Landing System, to system umożliwiający lądowania w warunkach ograniczonej widzialności. Dzięki wykorzystaniu dwóch niezależnych systemów radiowych urządzenie pozwala pilotom na precyzyjne podejście nawet wtedy, gdy nie widzą oni drogi startowej. Jeden z tych systemów odpowiada za pozycję maszyny w pionie, a drugi - w poziomie.

W Lublinie zostanie uruchomiony system ILS pierwszej, najniższej kategorii.

Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_e225c 2013-07-17 16:32   
gosc_e225c - Profil gosc_e225c
a ja czekam, kiedy luz zacznie przynośić dochody. wobec upadłości modlina, lećmy dalej. najdroższe bilety w polsce ( w luz ), najbogaciej uposażona stawka dla prezesów. czy państwo prezesowie zdobędą się na odwagę, aby oddać 30.000 premii ? bo, co, zrobili lotnisko, a ceny najwyższe w polszcze. pogratulować. braku mózgów oczywiście, ale podatnicy zapłacą...
przemolot 2013-07-11 13:50   
przemolot - Profil przemolot
Jak ktoś chce, może sobie popatrzeć jak Papuga lata nad LUZ
zobacz link
usuniety 2013-07-11 13:40   
usuniety - Profil usuniety
@gosc_93f2a Zerknij na kierunki, na których jest ILS na innych polskich lotniskach. Zobaczysz, że teraz będzie więcej lądowań na 25 przy gorszej pogodzie i nawet delikatnym wietrze "w plecy". Troszkę dłużej trzeba by było tłumaczyć, ale ważniejsze, że nie ma co się tak bardzo odnosić do tego co było w oparciu o tylko DVOR/DME. Bez obaw, wiedzą co robią;).
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy