×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: Rusza oblot ILS-aW czwartek (11.7) rano rozpoczną się obloty systemu ILS na lotnisku w Lublinie. Na pokładzie testującego urządzenie samolotu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej będzie reporter Pasazer.com.
Obloty polegające na wielokrotnych podejściach według wskazań ILS-a rozpoczną się jutro ok. godziny 9:00. Wyposażony w aparaturę pomiarową samolot Let L-410 należący do PAŻP-u wystartuje z Warszawy ok. 8 rano. Maszyna, zwana z uwagi na kolorowe malowanie "Papugą", będzie latać nad lotniskiem w Lublinie przez kilka godzin. 

Niezależnie od warunków pogodowych oblot ILS-a potrwa dwa dni i odbędzie się w czwartek i piątek. Po testach rozpocznie się wdrażanie operacyjne systemu, które może zakończyć się jesienią. Wtedy piloci lądujących samolotów będą już mogli wykorzystywać ILS-a. 

ILS, czyli Instrument Landing System, to system umożliwiający lądowania w warunkach ograniczonej widzialności. Dzięki wykorzystaniu dwóch niezależnych systemów radiowych urządzenie pozwala pilotom na precyzyjne podejście nawet wtedy, gdy nie widzą oni drogi startowej. Jeden z tych systemów odpowiada za pozycję maszyny w pionie, a drugi - w poziomie. 

W Lublinie zostanie uruchomiony system ILS pierwszej, najniższej kategorii. 

Dominik Sipińskigość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie