×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa Asiana Airlines w USABoeing 777-200ER (HL7742) południowokoreańskich linii lotniczych Asiana Airlines rozbił się dziś (6.07) podczas lądowania na lotnisku w San Francisco. Są dwie potwierdzone ofiary śmiertelne. 

ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY - ostatnie informacje z godz. 8:40Maszyna wykonywała rejs OZ 214 z Seulu. Na pokładzie znajdowało się 291 pasażerów i 16 członków załogi. Przewoźnik podał, że rejsem podróżowało 141 obywateli Chin, 77 Koreańczyków oraz 61 Amerykanów. Dane te są ciągle niepełne.Samolot utracił sekcję ogonową w trakcie lądowania. Media amerykańskie pokazują zdjęcia z lotniska z San Francisco, na których widać spalony wrak Boeinga 777 oraz porozrzucane szczątki statecznika na pasie startowym. Według wstępnych ustaleń piloci nie zgłaszali żadnych problemów technicznych tuż przed lądowaniem na pasie o oznaczeniu 28L. Jak wynika z relacji świadków samolot znajdował się jednak na zbyt niskiej wysokości, a podejście do lądowania było nieustabilizowane.  

Lotnisko w San Francisco zostało początkowo zamknięte, jednak według najnowszych danych dwa z czterech pasów startowych zostały ponownie otwarte.

Lokalna straż pożarna potwierdziła, że zginęły dwie osoby posiadające obywatelstwo chińskie. Ich zwłoki zostały znalezione poza samolotem, na pasie startowym. Wśród podróżnych jest także wielu rannych, niektórzy z nich doznali poparzeń w wyniku pożaru, który wybuchł na pokładzie podczas ewakuacji. Do 9 miejscowych szpitali trafiło łącznie 182 poszkodowanych, co najmniej 5 osób jest w stanie krytycznym. Wszyscy pasażerowie zostali już odnalezieni i otrzymali pomoc medyczną. 

Boeing 777-200ER o numerze seryjnym 22171/LN553 i rejestracji HL7742 miał nieco ponad siedem lat. Do przewoźnika został dostarczony w lutym 2006 roku.

Marek Stus, Piotr Bożyk, Dominik Sipiński
Fot. David Eun, KTVUgość_aaaac - Profil
gość_aaaac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie