×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Otwarcie płyty postojowej w BydgoszczyW czwartek (4.07) na bydgoskim lotnisku została ponownie oddana do użytku dla ruchu lotniczego wyremontowana płyta postojowa nr 1.

Remont PPS1 trwał od 4 kwietnia i obejmował kilka etapów, m.in. rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni, wykonanie podbudowy dla warstwy wierzchniej oraz wykonanie wierzchniej warstwy betonowej. Ostatnie prace polegały na malowaniu oznakowania poziomego i pracach wykończeniowych. Podczas całego remontu płyta postojowa była wyłączona z ruchu lotniczego, a wszystkie lądujące samoloty korzystały z pozostałych płaszczyzn postojowych.  

- Płyta postojowa numer 1 to druga, po wyremontowanej w zeszłym roku drodze startowej, duża inwestycja na sztucznych płaszczyznach postojowych lotniska. Przed nami kolejne duże inwestycje, m.in. remont systemu elektroświetlnego lotniska, remont dróg kołowania oraz zakup sprzętu handlingowego, co zwiększy wykorzystanie środków unijnych do ok. 45 mln zł i wyczerpie całą alokację środków na inwestycje w projekcie kluczowym - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. 

Wyremontowana płyta jest położoną najbliżej terminala i jedną z dwóch największych płaszczyzn postojowych lotniska. Remont obejmował prace na powierzchni ok. 15 tys. m². Nowe oznakowanie poziome na tej płaszczyźnie zostało wykonane tak, aby w przyszłości możliwe było wykorzystanie pojazdu do wypychania samolotów. Dla pasażera oznacza to poprawę komfortu i skrócenie ścieżki do terminala. Ponadto umożliwi nie tylko bezpieczniejsze manewrowanie dla samolotów, ale także bardziej ergonomiczne wykorzystanie powierzchni płyty postojowej 

Tomasz Wyszyńskigość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie