×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BA: A380 poleci także do FrankfurtuZanim Airbus A380 British Airways zacznie obsługiwać połączenia do Los Angeles (od 24.09) i Hong Kongu (od 22.10), to w pierwszej kolejności wykona serię lotów techniczno-szkoleniowych. Następnie z początkiem sierpnia A380 rozpocznie rejsy komercyjne na trasie do Frankfurtu. Wynika to z konieczności przeszkolenia pilotów i personelu pokładowego.

- Nasze szkolenie rozpocznie się 15 lipca. Od tego dnia będziemy wykonywać osiem rotacji dziennie na lotnisko Manston (MSE/EGMH) w tym cztery popołudniowe wraz z personelem pokładowym - powiedział portalowi Flightglobal Dave Thomas, jeden z pierwszych kapitanów BA wyszkolonych na A380.- Potrzebujemy wykonać około 330 lotów zanim nasze A380 polecą dalekodystansowo. Dlatego zdecydowaliśmy się, że z początkiem sierpnia polecimy także rejsowo do Frankurtu. Sądzimy, że jest to czasowo idealne połączenie i możemy wykonać na nim dwie rotacje dziennie. Poza tym niemieckie lotnisko jest bardzo dobrze przystosowane do przyjęcia i obsługi A380. Wcześniej Air France latał na trasie Paryż-Londyn, ale dla nas ta rotacja jest zbyt krótka - dodał Thomas.

Obecnie BA ma wyszkolonych 28 pilotów A380 w tym 20 kapitanów instruktorów. Do końca tego roku linia będzie potrzebować łącznie kolejnych 80 pilotów.

Więcej na temat nowej maszyny linii British Airways w naszym artykule "BA: Oficjalny odbiór Airbus A380".

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie