×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Thai: A380 do Londynu dopiero w 2014r.Linie Thai Airways opóźniają debiut Airbusa A380 na lotnisku Heathrow o 11 miesięcy. Planowo samolot miał obsłużyć pierwszy rejs do Londynu 1 grudnia 2013. Obecnie pierwszy lot SuperJumbo do stolicy Wielkiej Brytanii zaplanowano na 30 października 2014r. Powodem przesunięcia są opóźnienia w dostawie dwóch ostatnich maszyn A380.

- Z przykrością informujemy, że ze względu na kwestie techniczne, A380 nie będzie mógł rozpocząć lotów na  trasie Bangkok - Londyn zgodnie z planem. Obecnie wyznaczono wstępną datę debiutu na tej trasie na 30 października przyszłego roku - możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu przewoźnika.

Rejsy do Londynu będą nadal obsługiwane przez Boeingi 747-400.Rzecznik prasowy linii potwierdził portalowi Air Transport World (ATW), że przyczyną opóźnienia dostaw są zmiany użebrowań skrzydeł, które przewoźnik chce przeprowadzić przed dostawą nowych maszyn.

Główna modyfikacja polega na zastąpieniu lżejszego aluminium typu 7449 bardziej wytrzymałym typem 7010. Ponadto zostanie wykonanych kilka niedużych zmian projektowych. Zmiana materiału konstrukcyjnego spowoduje wzrost wagi całego samolotu o 90 kg. Przedstawiciele Airbusa zapewniają jednak, że nie spowoduje to spadku osiągów samolotu. Jak tłumaczą, powodem wystąpienia uszkodzeń było mocniejsze niż zakładano oddziaływanie zmian temperatur i ciśnienia na aluminium typu 7449.

Airbus również liczy, że większość operatorów A380 tak jak Thai Airways, którzy mieli otrzymać samoloty w 2013 roku, wybierze opcje naprawy skrzydeł podczas montażu końcowego. Jednak i ona spowoduje opóźnienie dostawy nowej maszyny nawet do dwóch miesięcy. Natomiast linie linie lotnicze które z powodów operacyjnych nie będą mogły dłużej czekać muszą wykonać te naprawy w późniejszym terminie jednak nie dalszym niż 2 lata od montażu maszyny.

Thai Airways posiadają obecnie 94 samoloty w tym cztery Airbusy A380. Dostawa ostatnich dwóch zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2014r.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie