5 pytań do... Otto Gergye

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
03 lipca 2013 12:18
38 komentarzy
Reklama

Linia airberlin w 2012 roku obsłużyła w Polsce ponad 95 tys.pasażerów. To o ponad 250% więcej niż rok wcześniej. O rozwoju airberlin w Polsce rozmawiamy z Otto Gergye, wiceprezesem ds. sprzedaży i spraw operacyjnych w airberlin.

Jak Pan ocenia jej pozycję airberlin na polskim rynku? 

Otto Gergye: Polska to dla airberlin strategiczny i rozwojowy rynek - z mocną gospodarką i rosnącym popytem na podróże samolotami. Dzięki nowym bezpośrednim połączeniom wzmocniliśmy naszą pozycję w Polsce. Obsługując Warszawę, Kraków i Gdańsk, oferujemy połączenia z trzema najważniejszymi polskimi lotniskami. Jakość produktu marki airberlin mówi sama za siebie i to jest nasz najmocniejszy argument. Dysponujemy nową i ekologiczną flotą. Średnia wieku naszych samolotów wynosi pięć lat. Zarówno na ziemi, jak i powietrzu oferujemy doskonałą obsługę oraz dysponujemy szerokim wachlarzem połączeń z portami lotniczymi na całym świecie, do których można dotrzeć poprzez węzeł lotniczy w Berlinie. Jakie wyzwania występują dla airberlin na polskim rynku, w jakich obszarach istnieje jeszcze potrzeba optymalizacji? 

Otto Gergye: Przy 18 połączeniach non-stop pomiędzy Berlinem a Warszawą linia airberlin posiada w tej chwili najszerszą ofertę na tej trasie. Od marca liczbę lotów między Berlinem a Krakowem zwiększyliśmy o jedno połączenie na dobę. Naszym celem jest jednak dalszy wzrost w Polsce i rozpowszechnianie naszej oferty. Dba o to między innymi bardzo zaangażowany lokalny zespół do sprawy sprzedaży. 

Zaczyna się szczyt przewozowy, rozpoczęło się już lato. Jakie kierunki poleciłby pan polskim podróżnym. 

Otto Gergye: Destynacje są tak różnorodne, że trudno wskazać jedno miejsce. Na pewno zawsze warto wybrać się do Berlina z jego szeroką ofertą kulturalną i rozrywkową. Ponadto podróżujący z Polski mogą przez Berlin dotrzeć do 56 miast z całego świata, między innymi do takich metropolii jak Sztokholm, Barcelona, Rzym, czy też Abu Dhabi, Chicago, Nowy Jork czy Phuket. W Abu Dhabi podróżujący z Polski mogą skorzystać z sieci połączeń naszego strategicznego partnera - linii Etihad Airways.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_09f6b 2013-07-04 13:13   
gosc_09f6b - Profil gosc_09f6b
Berlin-Lipsk ? Takiego polaczenia nigdy nie bylo...
gosc_11c90 2013-07-04 08:31   
gosc_11c90 - Profil gosc_11c90
gosc_d8a9c prosze wez nie klep tu farmazonow, bo niczego nie zlikwidowano. Polaczenia BER - LEJ po prostu nie ma i nie bylo. Mozesz sobie pojechac ICE. Wiec nie sciemniaj.
gosc_d8a9c 2013-07-04 00:03   
gosc_d8a9c - Profil gosc_d8a9c
Miałem lecieć z Krakowa via Berlin do Lipska tylko połączenie Berlin - Lipsk jakoś... zlikwidowali.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama