×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: B777 zamiast A330 na OkęciuOd 1 stycznia 2014 roku Emirates wprowadzi do obsługi trasy pomiędzy Warszawą a Dubajem samolot Boeing 777-300ER. Obecnie przewoźnik operuje na tej trasie Airbusem A330-200. Zmiana nastąpi w niespełna rok po uruchomieniu rejsów. 

- Połączenie z Warszawy rozwija się niezwykle dynamicznie. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem uznaliśmy, że nadszedł właściwy moment, aby zwiększyć oferowanie na tej trasie - powiedział Hubert Frach, wiceprezes ds. handlowych na region zachodni.- Wprowadzając większy samolot zapewnimy miejsca ponad 5 tysiącom pasażerów tygodniowo na kluczowych połączeniach do Dubaju, Bangkoku, Delhi, Colombo, Kuala Lumpur czy portów lotniczych w Australii - dodaje Frach. 

Aby zaspokoić rosnący popyt na tej trasie, przewoźnik zastąpi dotychczasowy samolot Boeingiem 777-300ER wyposażonym w 12 miejsc w klasie pierwszej, 42 miejsca rozkładane do pozycji półleżącej w klasie biznes i 310 miejsc w klasie ekonomicznej, zwiększając w ten sposób oferowanie o niemal 54 procent. 

Od lutego br. z połączenia Emirates na trasie Warszawa - Dubaj skorzystało ponad 58 tysięcy pasażerów. 

Nowy samolot będzie także pozytywnym impulsem dla rozwoju polskiego importu i eksportu. Emirates SkyCargo, korzystając z Boeinga 777-300ER, zapewni przewóz do 20 ton ładunku dziennie w każdą stronę, co oznacza dodatkowe 56 ton ładunku na trasie tygodniowo. 

Wśród najważniejszych towarów eksportowanych z Polski znajdują się leki, kosmetyki oraz sprzęt elektroniczny. Produkty importowane obejmują maszyny, artykuły sportowe, sprzęt medyczny i elektryczny oraz artykuły skórzane. 

fot. Piotr Bożykgość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie