×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BA: Elektronika tuż po lądowaniuLinie British Airways będą pierwszym przewoźnikiem w Europie, który zezwoli pasażerom na korzystanie z telefonów komórkowych na pokładzie samolotu tuż po lądowaniu maszyny na lotnisku.

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) stwierdził, że jest zadowolony z nowych przepisów i potwierdza, że nie ma żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Od 1 lipca pasażerowie British Airways będą mogli włączyć swoje telefony, tablety lub inne urządzenia przenośne, tuż po tym, jak samolot opuści pas i będzie kołował do stanowiska postojowego.- Klienci nie będą musieli oczekiwać, aż ich samolot dotrze do budynku terminala, zanim będą mogli korzystać z telefonów komórkowych i innych przenośnych urządzeń elektronicznych. Teraz zyskują ten dodatkowy czas na użycie telefonów, aby omówić ważne spotkanie biznesowe, sprawdzać pocztę czy upewnić się, że rodzina lub znajomi czekają już na lotnisku - powiedział Ian Pringle, kierownik działu szkolenia British Airways.

Dotychczas pasażerowie mogli korzystać ze swoich urządzeń przenośnych dopiero po opuszczeniu samolotu. Nowe zasady obowiązywać będą na pokładach wszystkich maszyn przewoźnika, bez względu na miejsce lądowania.

Przewoźnik również poinformował, że bez zmian pozostaje obowiązek wyłączenia urządzeń po wejściu na pokład samolotu do momentu aż maszyna osiągnie 10 tys. stóp (3050 m).

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_e223f - Profil
gość_e223f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie