BA: Elektronika tuż po lądowaniu

27 czerwca 2013 15:12
10 komentarzy
Reklama
Linie British Airways będą pierwszym przewoźnikiem w Europie, który zezwoli pasażerom na korzystanie z telefonów komórkowych na pokładzie samolotu tuż po lądowaniu maszyny na lotnisku.

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) stwierdził, że jest zadowolony z nowych przepisów i potwierdza, że nie ma żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Od 1 lipca pasażerowie British Airways będą mogli włączyć swoje telefony, tablety lub inne urządzenia przenośne, tuż po tym, jak samolot opuści pas i będzie kołował do stanowiska postojowego.- Klienci nie będą musieli oczekiwać, aż ich samolot dotrze do budynku terminala, zanim będą mogli korzystać z telefonów komórkowych i innych przenośnych urządzeń elektronicznych. Teraz zyskują ten dodatkowy czas na użycie telefonów, aby omówić ważne spotkanie biznesowe, sprawdzać pocztę czy upewnić się, że rodzina lub znajomi czekają już na lotnisku - powiedział Ian Pringle, kierownik działu szkolenia British Airways.

Dotychczas pasażerowie mogli korzystać ze swoich urządzeń przenośnych dopiero po opuszczeniu samolotu. Nowe zasady obowiązywać będą na pokładach wszystkich maszyn przewoźnika, bez względu na miejsce lądowania.

Przewoźnik również poinformował, że bez zmian pozostaje obowiązek wyłączenia urządzeń po wejściu na pokład samolotu do momentu aż maszyna osiągnie 10 tys. stóp (3050 m).

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
docentfurm 2013-06-30 15:46   
docentfurm - Profil docentfurm
baterie litowo-jonowe mogą się zapalić, także te w pokładowych , które są na wyposażeniu załóg, stąd tak a nie inaczej póki co
gosc_dee3e 2013-06-27 21:53   
gosc_dee3e - Profil gosc_dee3e
@docentfurm: Wszystkie urządzenia na baterie? Zegarki ręczne też?

Dziwi mnie takie podejście, skoro część linii oferuje już nie tylko WiFi, ale i 3G na pokładach, a tych zakazów nie przestrzegają często sami piloci.
tofik79 2013-06-27 21:16   
tofik79 - Profil tofik79
No w stylu Ona tańczy dla mnie,malowana lala,z ze swoim boysem z podrzeszowskiego lotniska Josionka
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy