LOT: Promocje i nowa strona mobilna

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 czerwca 2013 08:42
33 komentarzy
Reklama

LOT chce dzięki atrakcyjnym promocjom przyciągać więcej klientów. Nowa strona mobilna i poprawiona pełna wersja mają ich zachęcić do kupowania biletów także poza przecenami.

To forma pobudzania rynku – mówi Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT, w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria. Podkreśla, że efekty promocji można mierzyć jedynie w perspektywie wielomiesięcznej.

Będziemy się starali mierzyć ich skutki kwartalnie oraz w perspektywie całego roku. Dzisiaj zaczyna się sezon letni, więc okres, kiedy linie lotnicze podejmują wysiłek ściągnięcia pasażerów na sezon zimowy. Działamy więc z 5-6-miesięcznym wyprzedzeniem – mówi Sebastian Mikosz cytowany przez Newserię.Mikosz podkreśla, że LOT starannie wybiera trasy, na których oferuje tanie połączenia. Pula biletów ma zainteresować klientów i skłonić ich do odwiedzenia strony internetowej linii. Według Mikosza, wiele osób decyduje się w wyniku tego na zakup nie tylko promocyjnych, ale i zwykłych biletów.

Przecież każdy klient, który zagląda na naszą stronę bardzo często podejmuje decyzję o innym zakupie, więc jest to nasza forma ciągłego pobudzania rynku i walczenia o to, żeby jak najwięcej osób kupowało u nas bilety – dodaje prezes LOT-u.

W cotygodniowych "Szalonych środach" LOT-u bilet w dwie strony na trasie europejskiej można kupić już za 329 zł. W ofercie "Nowe First Minute", którą LOT ogłosił na początku czerwca, bilety na niektóre trasy, m.in. do Kijowa czy Tallina, kosztowały ok. 125 zł w dwie strony. Promocje często są wydłużane i obejmują również rejsy długodystansowe na pokładzie Boeingów 787 Dreamliner - tak jak trwająca do jutra (28.6) trzydniowa "Szalona środa".Mikosz podkreśla, że na skuteczność promocji trzeba spoglądać w długiej perspektywie czasu.

W tej chwili widzę mniej więcej efekty kampanii z zeszłego roku, bo wiem, ile osób kupiło bilety i je przelatało. To element ciągłej walki o rynek, konkurencja nie śpi – zauważa prezes LOT-u.

Dodaje, że wciąż nie jest zadowolony z poziomu sprzedaży biletów i zamierza walczyć o to, by więcej osób podróżowało na pokładach samolotów LOT-u. Poza promocjami ma temu służyć również strona mobilna, nad którą pracuje już przewoźnik. Poprawiona ma zostać też pełna strona internetowa spółki. Po zakończeniu tych zmian LOT jeszcze intensywniej zacznie promować swoje połączenia. Mikosz zapowiada, że będą powtórki kampanii promocyjnych.

Pomimo zapewnień prezesa o analizie oferowanych w promocji tras, niedawno LOT po raz kolejny skasował połączenia na jednym z połączeń, na które niedawno można było kupić bardzo tanie bilety. Tym razem dotyczy to lotów z Warszawy do Berlina. Zgodnie z prawem LOT musi zapewnić wszystkim pasażerom, również tym, którzy kupili bilety po bardzo niskich cenach, przelot innymi liniami lotniczymi. To dla polskiego przewoźnika bardzo duże koszty, a z tego obowiązku nie zwalnia wczesne poinformowanie o skasowaniu rejsów.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_d922e 2013-06-29 08:45   
gosc_d922e - Profil gosc_d922e
@gosc_0027d: Latam służbowo, więc cena mnie nie interesuje. "Opłacalność" przynależności do sojuszu / programu zależy od konkretnej sytuacji a nie jest prawdą absolutną. W mojej sytuacji bardziej opłaca się być w Starze a nie OW.
gosc_0027d 2013-06-28 01:49   
gosc_0027d - Profil gosc_0027d
@gosc_1d9bd: latam często między Warszawą i Londynem, więc zgodzę się, iż LOT jest powyżej średniej na tej trasie. Jednak nie zgodzę się, że LOT jest lepszy niż BA -- najczęściej wybieram loty właśnie BA, bo oferują najlepszy stosunek jakości do ceny. Nie dość, że w BA bilety najczęściej są tańsze niż w LOT, to przynależność do programy frequent-flyer w BA się dużo bardziej opłaca.
gosc_3a2de 2013-06-27 23:32   
gosc_3a2de - Profil gosc_3a2de
Pani, o której mowa ma licencję pilota i była w kokpicie zgodnie z prawem lotniczym.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama