×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Promocje i nowa strona mobilnaLOT chce dzięki atrakcyjnym promocjom przyciągać więcej klientów. Nowa strona mobilna i poprawiona pełna wersja mają ich zachęcić do kupowania biletów także poza przecenami. 

To forma pobudzania rynku – mówi Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT, w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria. Podkreśla, że efekty promocji można mierzyć jedynie w perspektywie wielomiesięcznej.

Będziemy się starali mierzyć ich skutki kwartalnie oraz w perspektywie całego roku. Dzisiaj zaczyna się sezon letni, więc okres, kiedy linie lotnicze podejmują wysiłek ściągnięcia pasażerów na sezon zimowy. Działamy więc z 5-6-miesięcznym wyprzedzeniem – mówi Sebastian Mikosz cytowany przez Newserię.Mikosz podkreśla, że LOT starannie wybiera trasy, na których oferuje tanie połączenia. Pula biletów ma zainteresować klientów i skłonić ich do odwiedzenia strony internetowej linii. Według Mikosza, wiele osób decyduje się w wyniku tego na zakup nie tylko promocyjnych, ale i zwykłych biletów.

Przecież każdy klient, który zagląda na naszą stronę bardzo często podejmuje decyzję o innym zakupie, więc jest to nasza forma ciągłego pobudzania rynku i walczenia o to, żeby jak najwięcej osób kupowało u nas bilety – dodaje prezes LOT-u.

W cotygodniowych "Szalonych środach" LOT-u bilet w dwie strony na trasie europejskiej można kupić już za 329 zł. W ofercie "Nowe First Minute", którą LOT ogłosił na początku czerwca, bilety na niektóre trasy, m.in. do Kijowa czy Tallina, kosztowały ok. 125 zł w dwie strony. Promocje często są wydłużane i obejmują również rejsy długodystansowe na pokładzie Boeingów 787 Dreamliner - tak jak trwająca do jutra (28.6) trzydniowa "Szalona środa"Mikosz podkreśla, że na skuteczność promocji trzeba spoglądać w długiej perspektywie czasu.

W tej chwili widzę mniej więcej efekty kampanii z zeszłego roku, bo wiem, ile osób kupiło bilety i je przelatało. To element ciągłej walki o rynek, konkurencja nie śpi – zauważa prezes LOT-u.

Dodaje, że wciąż nie jest zadowolony z poziomu sprzedaży biletów i zamierza walczyć o to, by więcej osób podróżowało na pokładach samolotów LOT-u. Poza promocjami ma temu służyć również strona mobilna, nad którą pracuje już przewoźnik. Poprawiona ma zostać też pełna strona internetowa spółki. Po zakończeniu tych zmian LOT jeszcze intensywniej zacznie promować swoje połączenia. Mikosz zapowiada, że będą powtórki kampanii promocyjnych.

Pomimo zapewnień prezesa o analizie oferowanych w promocji tras, niedawno LOT po raz kolejny skasował połączenia na jednym z połączeń, na które niedawno można było kupić bardzo tanie bilety. Tym razem dotyczy to lotów z Warszawy do Berlina. Zgodnie z prawem LOT musi zapewnić wszystkim pasażerom, również tym, którzy kupili bilety po bardzo niskich cenach, przelot innymi liniami lotniczymi. To dla polskiego przewoźnika bardzo duże koszty, a z tego obowiązku nie zwalnia wczesne poinformowanie o skasowaniu rejsów. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie