×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fotorelacja: Pokład Antonowa An-158Podczas Paris Air Show 2013 redakcja Pasazer.com gościła na pokładzie najnowszego produktu Antonowa - modelu regionalnego An-158.An-148/158 to ukraiński dwusilnikowy odrzutowy regionalny samolot pasażerski, skonstruowany w biurze konstrukcyjnym Olega Antonowa. Jego pierwszy lot techniczny odbył się 17 grudnia 2004r. Samolot wyposażony jest w dwa odrzutowe silniki turbowentylatorowe Progress D-436.An-148 jest obecnie produkowany w dwóch fabrykach, pierwszą z nich jest kijowska fabryka Awiant, zaś druga fabryka, gdzie są wytwarzane An-148 to rosyjski Woronież. Samolot produkowany jest w dwóch wersjach An-148 (do 75 pasażerów) oraz An-158 (do 99 pasażerów). 2 czerwca 2009r. An-148 wykonał swój pierwszy krajowy komercyjny lot w barwach Aeroswitu, zaś pierwszy komercyjny lot międzynarodowy 13 grudnia 2009r. z Odessy do Moskwy. Program An-148/158 zdobył zamówienia na 235 maszyn.

Zapraszamy na fotorelację z tej dość mało spotykanej ukraińskiej maszyny.Wchodzimy na pokład.


Klasa biznes

Maszyna zaprezentowana na pokazach to samolot Antonowa, który służy do demonstracji kabiny oraz pokazu dynamicznego. Jego pokład został podzielony na dwie klasy podróży.

Pierwsza z nich jaką zwiedzamy, to klasa biznes posiadająca 12 wygodnych foteli w konfiguracji ustawienia 2-2.

Klasa ekonomiczna

Następnie kierujemy się do klasy ekonomicznej.Posiada ona 65 foteli w konfiguracji ustawienia 2-3.Na pierwszy rzut oka kabina wydaje się przestronna, a zainstalowane monitory LCD dodają jej nowoczesności.


Kokpit

Kokpit maszyny jest dość nowoczesny, ponieważ posiada glass-kokpit czyli monitory pokazujące systemy i dane pokładowe oraz komputer pokładowy. Samolot posiada także system fly-by-wire.Jeżeli chcecie zobaczyć zdjęcia w większej rozdzielczości, to zapraszamy do naszego albumu "Pokład Antonowa An-158" na naszym profilu Facebook, który jest dostępny dla wszystkich.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Marlena Rumniak, Dominik Sipiński
(aparatami Nikon Polska oraz Sony Polska)gość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie