×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CSeries: Pierwszy lot dopiero za miesiącBombardier poinformował dziś (26.06), że opóźnia pierwszy lot maszyny CSeries o prawie miesiąc z powodu kolejnej aktualizacji oprogramowania maszyny. Dopiero w lipcu producent planuje rozpocząć 2400-godzinny program prób w locie, w który włączonych docelowo zostanie pięć samolotów CS100.

Pod koniec marca tego roku Bombardier przeprowadził inspekcję silników Pratt & Whitney PurePower PW1500G, a także statyczny test skrzydeł w samolocie CSeries Flying Test Vehicle 1 (FTV1/MSN 50001), który rozpocznie loty testowe nowego programu. W najbliższym czasie samolot FTV1 musi przejść jeszcze próby systemów pokładowych oraz testy naziemne nowej jednostki napędowej, w tym kołowania z małą i dużą prędkością.Kolejne cztery maszyny FTV posłużą do integracji systemów, w tym awioniki i systemu fly-by-wire, testów nowej jednostki napędowej Pratt & Whitney PW1500G, demonstracji kabiny pasażerskiej oraz testów funkcjonalności i niezawodności systemów (F&R) oraz rozszerzonych operacji ETOPS.

Pierwszy Bombardier CSeries trafić ma w połowie 2014 r. do linii Swiss. Grupa Lufthansy jest pierwszym klientem (tzw. launch customer) najnowszego programu kanadyjskiego producenta. Choć według najnowszych informacji pierwsza maszyna CS100 może trafić do linii Malmo Aviation.

Do tej pory Bombardierowi udało się zgromadzić zamówienia i zobowiązania na nieco ponad 400 maszyn CSeries CS100/CS300. Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kokpit i kabina CSeries to zapraszamy do albumu "Mock-up kabiny Bombardiera CSeries" na naszym profilu Facebook, który jest dostępny dla wszystkich.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Mediagość_c185c - Profil
gość_c185c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie