Powstaje LOTOS – Air BP Polska

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
26 czerwca 2013 08:46
12 komentarzy
Reklama

Air BP, pion paliw lotniczy koncernu BP, oraz Grupa LOTOS zawarły wczoraj (25.06) porozumienie o utworzeniu spółki typu joint-venture, która będzie zarządzać dostawami, logistyką i sprzedażą paliwa lotniczego w Polsce.

Spółka joint-venture LOTOS – Air BP Polska powstanie dzięki nabyciu przez Air BP 50 proc. udziału w LOTOS Tank, która do tej pory w pełni należała do Grupy LOTOS S.A. Air BP, jak i LOTOS będą równoprawnymi udziałowcami.Nowa spółka będzie prowadzić działalność na lotniskach w Gdańsku (GDN), Warszawie (WAW) i Krakowie (KRK).

Zawsze poszukujemy możliwości rozwoju działalności Air BP. Polska jest krajem o najszybszym tempie wzrostu sprzedaży paliw lotniczych w Europie, a ponadto to tu znaleźliśmy lokalnego partnera o silnej pozycji – spółkę LOTOS. Jak zawsze naszym priorytetem jest prowadzenie działalności w sposób bezpieczny i stabilny. Będziemy dzielić się wiedzą techniczną, aby nowe przedsiębiorstwo działało zgodnie z najwyższymi standardami branży, a także, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pracownikom naszych placówek na lotniskach - powiedział David Gilmour, prezes Air BP.

Transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższych 6-8 tygodni pod warunkiem uzyskania zgody organu ochrony konkurencji.

To istotny rok z punktu widzenia rozwoju spółki LOTOS Tank. W styczniu firma uruchomiła operacje tankowania do skrzydła na warszawskim Okęciu, teraz finalizuje wejście na krakowskie lotnisko w Balicach. Rozpoczęcie współpracy z Air BP daje firmie LOTOS nie tylko możliwość konkurencyjnego rozwoju w Polsce, ale przede wszystkim stanowi ogromną szansę na ekspansję zagraniczną, z której na pewno skorzystamy - podkreśla Maciej Szozda, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlu Grupy LOTOS S.A.

Air BP to pion koncernu BP zajmujący się usługami dla lotnictwa, który dostarcza paliwo lotnicze i wyroby specjalistyczne klientom na całym świecie. Air BP posiada sieć około 600 placówek w ponad 45 krajach i każdego roku sprzedaje ponad siedem miliardów galonów.

Firma BP rozpoczęła działalność w segmencie paliw lotniczych w połowie lat 20-stych XX wieku. Każdego dnia dostarcza paliwo wystarczające do wykonania ponad 8700 lotów. Ma ponad 600 placówek w 45 krajach. 

- Jestem przekonany, że właśnie firma LOTOS – Air BP Polska złamie monopol na polskim rynku paliw lotniczych, co spowoduje, że na większą skalę linie lotnicze zaczną tankować w Polsce i korzystać z obsługi polskich portów lotniczych – zapowiada w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Bogdan Kucharski, dyrektor generalny BP Europa SE, Oddział w Polsce.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
hops 2013-06-27 10:22   
hops - Profil hops
@marcowy BGS przywozi paliwo z Litwy. Shell/ Air BP/ Statoil to jedynie pośrednicy wykorzystujący istniejących agentów.
@arahja dokładnie tak jak piszesz. z tym, że nie tylko dostawca ale i kraj dostaw, stąd najrozsądniej jednak negocjować z Petrolotem, który ma prawie pełne pokrycie kraju, dzięki temu negocjuje się wyższy wolumen.
gosc_e4091 2013-06-26 22:59   
gosc_e4091 - Profil gosc_e4091
Super . W koncu monopolisci z Petrolotu dostana za swoje . Latami zachowywali sie jak wlasciciele rury z paliwem i psuli rynek zanizajac ceny dla LO kosztem innych przewoznikow . Teraz sa nowe mozliwosci i ciekawy jestem kto zaplaci frycowe za LO . Wszyscy uciekna do nowych dostawcow . Brawo !
gosc_1a95e 2013-06-26 19:06   
gosc_1a95e - Profil gosc_1a95e
Cysterna Lotos/Air BP już się pojawiła na Balicach
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama