×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Powstaje LOTOS – Air BP PolskaAir BP, pion paliw lotniczy koncernu BP, oraz Grupa LOTOS zawarły wczoraj (25.06) porozumienie o utworzeniu spółki typu joint-venture, która będzie zarządzać dostawami, logistyką i sprzedażą paliwa lotniczego w Polsce.

Spółka joint-venture LOTOS – Air BP Polska powstanie dzięki nabyciu przez Air BP 50 proc. udziału w LOTOS Tank, która do tej pory w pełni należała do Grupy LOTOS S.A. Air BP, jak i LOTOS będą równoprawnymi udziałowcami.Nowa spółka będzie prowadzić działalność na lotniskach w Gdańsku (GDN), Warszawie (WAW) i Krakowie (KRK).

Zawsze poszukujemy możliwości rozwoju działalności Air BP. Polska jest krajem o najszybszym tempie wzrostu sprzedaży paliw lotniczych w Europie, a ponadto to tu znaleźliśmy lokalnego partnera o silnej pozycji – spółkę LOTOS. Jak zawsze naszym priorytetem jest prowadzenie działalności w sposób bezpieczny i stabilny. Będziemy dzielić się wiedzą techniczną, aby nowe przedsiębiorstwo działało zgodnie z najwyższymi standardami branży, a także, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pracownikom naszych placówek na lotniskach - powiedział David Gilmour, prezes Air BP.

Transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższych 6-8 tygodni pod warunkiem uzyskania zgody organu ochrony konkurencji.

To istotny rok z punktu widzenia rozwoju spółki LOTOS Tank. W styczniu firma uruchomiła operacje tankowania do skrzydła na warszawskim Okęciu, teraz finalizuje wejście na krakowskie lotnisko w Balicach. Rozpoczęcie współpracy z Air BP daje firmie LOTOS nie tylko możliwość konkurencyjnego rozwoju w Polsce, ale przede wszystkim stanowi ogromną szansę na ekspansję zagraniczną, z której na pewno skorzystamy - podkreśla Maciej Szozda, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlu Grupy LOTOS S.A.

Air BP to pion koncernu BP zajmujący się usługami dla lotnictwa, który dostarcza paliwo lotnicze i wyroby specjalistyczne klientom na całym świecie. Air BP posiada sieć około 600 placówek w ponad 45 krajach i każdego roku sprzedaje ponad siedem miliardów galonów.

Firma BP rozpoczęła działalność w segmencie paliw lotniczych w połowie lat 20-stych XX wieku. Każdego dnia dostarcza paliwo wystarczające do wykonania ponad 8700 lotów. Ma ponad 600 placówek w 45 krajach. 

- Jestem przekonany, że właśnie firma LOTOS – Air BP Polska złamie monopol na polskim rynku paliw lotniczych, co spowoduje, że na większą skalę linie lotnicze zaczną tankować w Polsce i korzystać z obsługi polskich portów lotniczych – zapowiada w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Bogdan Kucharski, dyrektor generalny BP Europa SE, Oddział w Polsce.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie