×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TUI wybiera nowe winglety dla floty 737Grupa TUI Travel poinformowała dziś (29.07), że wyposaży swoje Boeingi B737NG w zmodernizowane winglety "Split Scimitar". Nowy typ wingletów ma zmniejszyć zużycie paliwa o kolejne 1,8 proc.

TUI Travel został pierwszym europejskim klientem (launch customer) innowacyjnych wingletów firmy Aviation Partners Boeing (APB). TUI podjęło decyzję o modernizacji w pierwszej kolejności całej floty 737-800NG, a następnie w 2015 r. wszystkich 737-700NG. Pierwsze maszyny B738 otrzymają nowe winglety już w styczniu 2014 r.Najnowsze winglety APB mimo łudzącego podobieństwa są zupełnie inne od tych, które opracował Boeing i zastosuje w 737 MAX. Więcej na temat końcówek skrzydeł "Split Scimitar" w artykule "United: B737-800 z nowymi wingletami".

W skład brytyjskiej grupy TUI Travel wchodzi sześć europejskich linii: Thomson Airways, TUIfly, TUIfly Nordic, ArkeFly, Jetairfly i Corsair. Łącznie przewoźnicy posiadają 141 samolotów, w tym 96 Boeingów 737NG.

Piotr Bożyk
Fot. TUI Travelgość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie