Code-share Delty i Virgin Atlantic

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
25 czerwca 2013 14:09
Reklama

Linie Virgin Atlantic oraz Delta Air Lines podpisały wczoraj (24.06) umowę code-share, która zacznie obowiązywać 3 lipca. Bilety na wspólne rejsy przewoźników będzie można kupować już od 29 czerwca.

Nowa umowa obowiązuje łącznie na 108 trasach przewoźników. Kody linii Delta pojawią się na 17 trasach obsługiwanych przez Virgin Atlantic w tym również na trasach krajowych marki Little Red. W zamian za to Virgin umieści kody na 91 trasach Delty. Pełna lista tras dostępna jest na stronie Routes-News.Nowe partnerstwo obu linii przewiduje także połączenie programów lojalnościowych oraz stworzenie spółki joint venture. Delta Air Lines sfinalizowała także zakup 49% udziałów w Virgin Atlantic, które wcześniej posiadały Singapore Airlines. Wartość transakcji szacowana jest na około 400 mln dolarów amerykańskich i powinna zakończyć się z końcem tego roku kiedy zostaną wydane wszystkie zgody przez odpowiednie amerykańskie oraz europejskie urzędy i instytucje.

Nowa inwestycja Delty wskazuje, że brytyjski przewoźnik prawdopodobnie wstąpi do sojuszu SkyTeam, którego amerykańska linia jest jednym z pięciu założycieli.Brytyjska linia wciąż pozostaje niezależna od trzech sojuszy. W najbliższym czasie jednak ostatecznie chce podjąć decyzję w tej kwestii. Przynajmniej tak zapowiedział w ubiegłym roku założyciel Virgin Atlantic - Richard Branson.

Według wstępnych prognoz współpraca obu linii zwiększy możliwości operowania z lotniska Heathrow na trasach dalekodystansowych.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama