×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Z Babimostu do Gdańska już za tydzień?Najprawdopodobniej już za tydzień - 4 lipca 2013 polecimy pierwszym rejsem z Zielonej Góry do Gdańska. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ogłosił na początku czerwca przetarg "Zakup do celów promocyjnych bloku miejsc w każdym rejsie na trasie Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost – Gdańsk – Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost"

Ofertę na obsługę połączenia złożył tylko jeden podmiot, operująca już z Zielonej Góry do Warszawy firma Sprint Air. Obsługą nowej trasy nie był natomiast zainteresowany Eurolot.Przetarg dotyczy wykonania 52 rejsów pomiędzy Babimostem a Gdańskiem. Urząd Marszałkowski zobowiązał się warunkach przetargu do wykupienia 3 miejsc na każdym rejsie. Sprint Air zaoferował łączną cenę za całość zlecenia w wysokości 781 tys. zł (15 tys zł za jeden rejs). Jest ona jednak nieco wyższa od tej, którą zakładały władze województwa. Ostateczna decyzja o losach połączenia zapadnie 2 lipca na sesji sejmiku wojewódzkiego. Wszystko jednak wskazuje na to, że radni zgodzą się na poniesienie wyższych kosztów uruchomienia nowego połączenia.

Loty z Zielonej Góry do Gdańska mają odbywać się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki do końca września. Z Zielonej Góry samolot wystartuje o godzinie 10:40,a w Gdańsku wyląduje o godz. 12:00. Z Gdańska zaś o godz 16:00, by w Babimoście wylądować o 17:20. Loty mają być wykonywane samolotem Saab 340.
Ceny biletów mają się rozpoczynać od 149 zł za lot w jedną stronę.

Oprócz realizacji lotów Sprint Air ma również zapewnić pasażerom dojazd do/z lotniska do/z centrum Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego, umieścić w samolotach materiały i wydawnictwa promujące Region Lubuski oraz obrandować samolot realizujących połączenie lotnicze znakami graficznymi województwa lubuskiego.

Niebawem przyjrzymy się sensowności uruchomienia tego połączenia.

Paweł Cybulak
grafika Pasazer.com gość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie