Z Babimostu do Gdańska już za tydzień?

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
24 czerwca 2013 13:43
49 komentarzy
Reklama

Najprawdopodobniej już za tydzień - 4 lipca 2013 polecimy pierwszym rejsem z Zielonej Góry do Gdańska. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ogłosił na początku czerwca przetarg "Zakup do celów promocyjnych bloku miejsc w każdym rejsie na trasie Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost – Gdańsk – Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost".

Ofertę na obsługę połączenia złożył tylko jeden podmiot, operująca już z Zielonej Góry do Warszawy firma Sprint Air. Obsługą nowej trasy nie był natomiast zainteresowany Eurolot.Przetarg dotyczy wykonania 52 rejsów pomiędzy Babimostem a Gdańskiem. Urząd Marszałkowski zobowiązał się warunkach przetargu do wykupienia 3 miejsc na każdym rejsie. Sprint Air zaoferował łączną cenę za całość zlecenia w wysokości 781 tys. zł (15 tys zł za jeden rejs). Jest ona jednak nieco wyższa od tej, którą zakładały władze województwa. Ostateczna decyzja o losach połączenia zapadnie 2 lipca na sesji sejmiku wojewódzkiego. Wszystko jednak wskazuje na to, że radni zgodzą się na poniesienie wyższych kosztów uruchomienia nowego połączenia.

Loty z Zielonej Góry do Gdańska mają odbywać się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki do końca września. Z Zielonej Góry samolot wystartuje o godzinie 10:40,a w Gdańsku wyląduje o godz. 12:00. Z Gdańska zaś o godz 16:00, by w Babimoście wylądować o 17:20. Loty mają być wykonywane samolotem Saab 340.
Ceny biletów mają się rozpoczynać od 149 zł za lot w jedną stronę.

Oprócz realizacji lotów Sprint Air ma również zapewnić pasażerom dojazd do/z lotniska do/z centrum Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego, umieścić w samolotach materiały i wydawnictwa promujące Region Lubuski oraz obrandować samolot realizujących połączenie lotnicze znakami graficznymi województwa lubuskiego.

Niebawem przyjrzymy się sensowności uruchomienia tego połączenia.

Paweł Cybulak
grafika Pasazer.com
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
goluz 2013-06-26 01:47   
goluz - Profil goluz
@marlenax88 skoro tak, to wypada się tylko cieszyć :)
usuniety 2013-06-25 20:11   
usuniety - Profil usuniety
goluz to już nieaktualne dane. Najpóźniej to ILS będzie w październiku..ale bardziej prawdopodobne, ze we wrześniu tego roku. Poprzednie komunikaty były bardzo ostrożne. Zakładano, że zakończenie prac budowlanych będzie we na jesieni, a w rzeczywistości zakończą się do połowy lipca.

W linku komunikat PAŻP.
zobacz link
goluz 2013-06-25 17:47   
goluz - Profil goluz
gosc_59508 o co chodzi z tym sensem i ILS?W LUZ ILS będzie działał najpóźniej na początku 2014 roku (ociąganie się PAŻPu) i jakoś WIZZowi,Ryanowi i Eurolotowi nie przeszkodziło to w uruchomieniu połączeń, a Lublinowi w odprawieniu 80 tysięcy pasażerów do tej pory. Ilość przekierowanych lotów z LUZ z powodu braku ILSu była marginalna.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama