Fotorelacja: Pokład 787 Qatar Airways

23 czerwca 2013 12:25
7 komentarzy
Reklama
Podczas Paris Air Show 2013 redakcja Pasazer.com gościła na pokładzie najnowszego Boeinga 787 (A7-BCD) linii Qatar Airways. Zapraszamy na fotorelację z katarskiego "liniowca marzeń".


Klasa biznes

Nowe maszyny przewoźnika zabierają na pokład 254 pasażerów w konfiguracji dwóch klas podróży. Naszym przewodnikiem w B787 była Madonna Walsh (po prawej stronie) z działu komunikacji Qatar Airways.Jako pierwsza pod lupę poszła klasa biznes, która posiada 22 (1-2-1) w pełni automatyczne, nowoczesne i rozkładane do pozycji leżącej fotele, zapewniające pasażerom lepszy komfort podróży.Nowe fotele można przekształcić w wygodne łóżko o długości 195 cm i szerokości 60 cm. Każdy fotel klasy biznes posiada indywidualny system rozrywki z dotykowym 16-calowym ekranem oraz możliwością podłączenia laptopa lub innego urządzenia elektronicznego.Nowy system audio-wideo zapewni indywidualny program rozrywkowy dla każdego. Pasażerowie wszystkich klas będą mieli do wyboru hity kinowe, seriale, gry, muzykę, a nawet książki audio. Oferta jet identyczna w klasie biznes i ekonomicznej, choć różni się sposób obsługi ekranu - w klasie biznes najważniejszy jet pilot z ekranem dotykowym, podczas gdy w klasie ekonomicznej pasażerowie większość opcji wybierają bezpośrednio poprzez dotykowy ekran w fotelu przed nimi.

Kokpit - mózg samolotu

Kolejnym etapem zwiedzania był kokpit Boeinga, który zaprezentowali nam piloci przewoźnika.Kokpit Dreamlinera został "wyczyszczony" ze zbędnych urządzeń. Znacznie mniej jest przełączników, co powiększa kokpit optycznie.

Nowością są także wyświetlacze HUD, na których piloci widzą najważniejsze parametry lotu bez obniżania wzroku.


Klasa ekonomiczna

Następnym przystankiem była kabina klasy ekonomicznej, która wyposażona jest w 232 (3-3-3) nowoczesne, lżejsze i cieńsze fotele zwiększające przestrzeń oraz ilość miejsca na nogi.Dodatkowymi udogodnieniami są regulowane zagłówki oraz lepszy profil siedzenia. Wszystkie fotele będą wyposażone w indywidualny system rozrywki z 12-calowym dotykowym ekranem. Pasażerowie mają także dostęp do bezprzewodowego internetu - jego instalacja w samolocie trwa aż dwa tygodnie.Mimo dziewięciu foteli w rzędzie klasa ekonomiczna jest wygodna.Jeżeli chcecie zobaczyć zdjęcia w większej rozdzielczości, to zapraszamy do naszego albumu "Pokład Boeinga 787 Qatar Airways" na naszym profilu w portalu Facebook, który jest dostępny dla wszystkich.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk (Sony NEX 6 od Sony Polska)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2013-06-24 15:09   
usuniety - Profil usuniety
Jak jesteśmy już w temacie 787 to proponuję przeczytać coś ciekawego odnośnie rekompensat od Boeinga za uziemnione B787 z powodu "batterymare".

zobacz link
gosc_16c9c 2013-06-23 22:40   
gosc_16c9c - Profil gosc_16c9c
Kabina bez rewelacji, w szczególności klasa biznes dla karłów.
krzysiekl 2013-06-23 20:04   
krzysiekl - Profil krzysiekl
z powodu biletów poniżej progu rentowności to długi są tylko wtedy jeśli system sprzedaży nie działa idealnie (a to trudne pewnie) tzn gdy te bilety można było sprzedać drożej. Podnoszenie cen niekoniecznie zwiększa zyski ;)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy