Eurolot: Gdańsk-Lublin. Fotorelacja

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
23 czerwca 2013 11:14
77 komentarzy
Reklama

W piątek (21.6) odbył się inauguracyjny lot Eurolotu z Gdańska do Lublina. W cyklu "Oblatywacz" zapraszamy na fotorelację z pierwszego regularnego rejsu tymi liniami z Pomorza na Lubelszczyznę.W ten słoneczny piątkowy poranek na lotnisku w Gdańsku rozpoczęła się odprawa biletowo-bagażowa na inauguracyjny rejs do Lublina. Stanowisko odprawy zostało udekorowane białymi oraz czerwonymi balonikami - w barwach przewoźnika.Lot K2 183 z Gdańska do Lublina został zaplanowany na godzinę 12:35.Tuż po godzinie 12 obsługa gdańskiego portu lotniczego zaprosiła pasażerów do bramki nr 15, z której zostaliśmy przewiezieni autobusem do naszego samolotu.

Przeloty między Gdańskiem a Lublinem obsługiwane są samolotami ATR 72, które zabierają na pokład 64 pasażerów. W pierwszy rejs na Lubelszczyznę wyruszył samolot o rejestracji SP-LFB.Inauguracyjnym lotem z Gdańska do Lublina odleciało w sumie 62 pasażerów (61 osób dorosłych + niemowlę).Każdy podróżny otrzymał drobny upominek od linii lotniczych Eurolot - poduszkę podróżną oraz smycz.Z kilkuminutowym opóźnieniem samolot zajął miejsce na pasie startowym 29 - jeszcze tylko ostatni rzut oka na lotnisko...Startujemy! Pasażerowie, którzy wybrali miejsce po prawej stronie samolotu mogą podziwiać gdański terminal.Wznosimy się nad nieliczne chmury - pogoda sprzyja podziwianiu widoków.Personel pokładowy rozpoczyna serwis - każdy podróży otrzymuje słodką przekąskę oraz do wyboru ciepłe napoje (kawa lub herbata) lub wodę (gazowaną lub niegazowaną).


Rejs z Gdańska do Lublina trwa godzinę i 10 minut. Pasażerowie siedzący po lewej stronie mogą po drodze obserwować m.in. Warszawę, lotnisko Bemowo czy lotnisko Chopina, natomiast ci siedzący po prawej stronie mogą zaobserwować gromadzące się chmury burzowe.Lot przebiega spokojnie i w miłej atmosferze. O podróżnych dbają dwie przesympatyczne stewardessy, które w rozmowie zdradzają nam, że połączenie między Gdańskiem a Lublinem cieszy się sporą popularnością, a na najbliższych rejsach na tej trasie spodziewają się prawie kompletu pasażerów.


Rozpoczynamy zniżanie do portu lotniczego w Lublinie. Samolot zatacza koło nad miastem, dzięki czemu możemy obejrzeć je z lotu ptaka.

Punktualnie o godzinie 14:00 lądujemy na lotnisku w Lublinie. Z okien samolotu możemy zobaczyć zarys terminalu oraz czekające na nas wozy strażackie, które przywitają nas salutem wodnym.

Rejs powrotny K2 184 z Lublina do Gdańska został zaplanowany na godzinę 14:25. Lotnisko niestety udało mi się zobaczyć jedynie w ekspresowym tempie - przejście przez halę przylotów, odbiór karty pokładowej, bardzo skrupulatna kontrola osobista i przejście przez bramkę do samolotu zajmuje 5 minut.Z Lublina do Gdańska odlatuje w sumie 64 pasażerów (62 osoby dorosłe i dzieci + 2 infanty) - wśród podróżnych znajdują się całe rodziny wybierające się na wakacje nad morzem, pary udające się na weekend do Gdańska czy osoby podróżujące w sprawach biznesowych.Z kilkuminutowym opóźnieniem startujemy z powrotem do Gdańska. Ponownie pasażerowie otrzymali drobne upominki od Eurolotu oraz przekąski i napoje. Rejs do Gdańska trwa godzinę i 15 minut - po drodze lawirujemy między burzowymi chmurami, które zasnuły już większą część nieba, mimo tego lot przebiega spokojnie.Z krótkiej rozmowy przeprowadzonej z pasażerami wynika, że połączenie między Gdańskiem a Lublinem będzie cieszyć się sporą popularnością - w szczególności rodziny podróżujące z dziećmi były zadowolone z możliwości dotarcia nad morze w tak krótkim czasie i w dobrej cenie, bez konieczności długiej podróży samochodem przez Polskę. Pasażer siedzący tuż koło mnie z zegarkiem w ręku wyliczył, że podróż z jego domu pod Lublinem do Gdańska zajęła mu w sumie 3 godziny i był zachwycony możliwością bezpośrednio lotu z najbliższego mu lotniska na Pomorze. Do tej pory korzystał z lotnicznego połączenia z Warszawy do Gdańska, co znacznie wydłużało czas jego podróży.

Tuż po godzinie 16 lądujemy na pasie startowym 11 na lotnisku w Gdańsku - pasażerów wita słoneczna pogoda, a załoga Eurolotu gorąco zachęca do skorzystania w niedalekiej przyszłości z oferty połączeń przewoźnika.Sezonowe połączenie między Gdańskiem a Lublinem realizowane jest dwa razy w tygodniu: w piątki oraz niedziele. Za przelot w dwie strony zapłacimy obecnie od 320 PLN. W cenę biletu wliczony mamy przewóz bagażu rejestrowanego oraz podręcznego, a także przekąskę na pokładzie.

Anna Żuchlińska
Fot. Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
p747 2013-06-27 09:57   
p747 - Profil p747
gosc_96f33: Skoro taka pipidówa, 2 razy mniejsza od Lublina, rozwija się w 10 lat to dlaczego w Lublinie wymaga się po ponad pół roku cudów?
goluz 2013-06-26 22:16   
goluz - Profil goluz
Jaka reklama hahha hejt PR ;)
gosc_96f33 2013-06-26 20:07   
gosc_96f33 - Profil gosc_96f33
LUZ zajął 3 miejsce w konkursie na źle wydane pieniądze unijne.

A w Rzeszowie Lufthansa zwiększa częstotliwość lotów. Zapraszam na loty z RZE.

Rzeszowiak.
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama