×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poprawa sytuacji finansowej w SASRestrukturyzacja SAS przynosi pierwsze wymierne korzyści. Linie lotnicze przedstawiły wyniki raportu finansowego za drugi kwartał 2013 roku, z których wynika, że m.in. spadły koszty jednostkowe, a sytuacja finansowa SAS się poprawiła.

SAS kontynuuje realizację założeń określonych w strategicznym planie 4XNG. Koszty jednostkowe spadły o 10,7 proc., czemu towarzyszyła poprawa prognoz co do przyszłych zysków. Grupa nadal koncentruje się na realizacji planu strategicznego, a założenie, zgodnie z którym na koniec roku osiągnie ona zysk, jest wciąż aktualne. - Z satysfakcją stwierdzam, że zakrojone na szeroką skalę działania restrukturyzacyjne zaczynają przynosić konkretne efekty - trend bazowy pokazuje coraz niższe koszty jednostkowe i lepsze od oczekiwanych prognozy zysków. Zareagowaliśmy szybko i energicznie, aby poprawić naszą sytuację finansową - zbycie udziałów w Widerøe da po zakończeniu transakcji przychód ze sprzedaży w wysokości około 2 mld SEK. Podjęliśmy także bardzo zdecydowane działania w zakresie oferty dla naszych klientów i dzięki SAS Go oraz SAS Plus wprowadziliśmy nowe standardy obsługi pokładowej i naziemnej  - powiedział Rickard Gustafson, prezes i dyrektor zarządzający SAS. Dodał: - Jednocześnie musimy przyznać, że zysk nie jest jeszcze na zadowalającym poziomie, ale jest w pełni zgodny z naszymi oczekiwaniami i planem.

Tomasz Wyszyński
fot. Dominik Sipiński
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie