Poprawa sytuacji finansowej w SAS

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
25 czerwca 2013 13:55
11 komentarzy
Reklama

Restrukturyzacja SAS przynosi pierwsze wymierne korzyści. Linie lotnicze przedstawiły wyniki raportu finansowego za drugi kwartał 2013 roku, z których wynika, że m.in. spadły koszty jednostkowe, a sytuacja finansowa SAS się poprawiła.

SAS kontynuuje realizację założeń określonych w strategicznym planie 4XNG. Koszty jednostkowe spadły o 10,7 proc., czemu towarzyszyła poprawa prognoz co do przyszłych zysków. Grupa nadal koncentruje się na realizacji planu strategicznego, a założenie, zgodnie z którym na koniec roku osiągnie ona zysk, jest wciąż aktualne.- Z satysfakcją stwierdzam, że zakrojone na szeroką skalę działania restrukturyzacyjne zaczynają przynosić konkretne efekty - trend bazowy pokazuje coraz niższe koszty jednostkowe i lepsze od oczekiwanych prognozy zysków. Zareagowaliśmy szybko i energicznie, aby poprawić naszą sytuację finansową - zbycie udziałów w Widerøe da po zakończeniu transakcji przychód ze sprzedaży w wysokości około 2 mld SEK. Podjęliśmy także bardzo zdecydowane działania w zakresie oferty dla naszych klientów i dzięki SAS Go oraz SAS Plus wprowadziliśmy nowe standardy obsługi pokładowej i naziemnej - powiedział Rickard Gustafson, prezes i dyrektor zarządzający SAS. Dodał: - Jednocześnie musimy przyznać, że zysk nie jest jeszcze na zadowalającym poziomie, ale jest w pełni zgodny z naszymi oczekiwaniami i planem.

Tomasz Wyszyński
fot. Dominik Sipiński
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2013-06-25 16:59   
usuniety - Profil usuniety
Proponuje by pasazer.com wprowadzil obowiazkowe logowanie na portalu poprzedzone przeslaniem zaswiadczen o:
1) ponadprzecietnej znajomosci branzy lotniczej udokumentowanej w formie CV o wieloletniej pracy w lotnictwie, lub wykladaniu pokrewnych tematow na uniwersytetach
2) placeniu podatkow w Polsce
3) nielataniu w przeszlosci liniami OLT Express

W przeciwnym razie uzytkownik bylby nie dopuszczany do dyskusji, aby nie przeszkadzac znawcom placacym ciezkie podatki w PL i latajacych wylacznie butikiem.
gosc_76a8c 2013-06-25 16:35   
gosc_76a8c - Profil gosc_76a8c
Ale przecież należy przypomnieć jak to Kasjanek krzyczał tutaj, że kocha OLT Express i jest to najlepsza z linii lotniczych jaka udało mu się polecieć :)
Buahahaha znafca przez duze F :)
gosc_9449b 2013-06-25 16:13   
gosc_9449b - Profil gosc_9449b
Kasjanek: sprawdz sytuacje SASu i zobacz jaki SAS wyprzedawal majatek przez lata i czy moze jeszcze cokolwiek wyprzedac. Ostatnio sprzedali linie Wideroe, najlepiej prosperujaca czesc SAS Group. Sprobuj takze wysnuc wniosek dlaczego od niedawna siec hoteli Radisson nie nazywa sie juz Radisson SAS, ale Radisson Blu. LOT moze nie jest najlepiej zarzadzana firma, ale dawanie SASu jako przyklad swietnego zarzadzania swiadczy o tym, ze nalezy poprawic bystrosc i ostrosc swojego widzenia. Ktora linia wymaga, aby na wszystkich lotach miedzykontynentalnych byla rowna reprezentacja zalogi z trzech krajow skandynawskich i tylko z powodu musi na pusto dowozic zalogi do CPH lub ARN?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama