Wrocławski terminal znów nagrodzony

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
25 czerwca 2013 10:17
20 komentarzy
Reklama

Wrocławski terminal otrzymał nagrodę Towarzystwa Miłośników Wrocławia i Prezydenta Wrocławia. Projekt zdobył Grand Prix w XXIII edycji konkursu "Piękny Wrocław" oraz pierwsze miejsce w kategorii budynków użyteczności publicznej. To kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla lotniska we Wrocławiu.

Konkurs ma na celu wybór najlepszej realizacji architektonicznej we Wrocławiu. Jury brało pod uwagę walory architektoniczne, przestrzenne oraz funkcjonalno-użytkowe nominowanych obiektów. Oddany do użytku rok temu terminal rywalizował z blisko pięćdziesięcioma projektami zrealizowanymi na terenie stolicy Dolnego Śląska.
 
- Cieszymy się, że Wrocław docenił nasze zaangażowanie i pomysł na jedną z najważniejszych wizytówek regionu. Przy projektowaniu tak prestiżowego budynku ważna była nie tylko jego funkcjonalność, ale także właśnie uroda i walory architektoniczne - mówi Michał Lah, kierownik projektu w firmie JSK Architekci, która zaprojektowała terminal.
 
Budynek portu lotniczego przyciąga wzrok swoim nietypowym, falistym dachem, który podkreśla element ruchu związany z podróżowaniem. Wyróżnia go także nowoczesna szklana fasada i bardzo duża ilość światła. W terminalu znajdują się także najdłuższe ruchome schody we Wrocławiu oraz popularny taras widokowy.
 
- Wrocławski terminal jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Naszych pasażerów cieszą jego walory wizualne i to, że wygląd budynku wręcz zachęca do latania. Niektórzy nawet mówią, że terminal wygląda tak, jakby unosił się na skrzydłach - mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu rozbudowy Portu Lotniczego Wrocław.
 
To już druga nagroda zdobyta przez wrocławski terminal w czerwcu. Na początku miesiąca wyróżnienie zdobył jego wykonawca - firma Hochtief. Terminal został uznany najlepszym budynkiem użyteczności publicznej w Polsce w konkursie Platynowe Wiertło, czyli ogólnopolskim plebiscycie dla firm budowlanych. Jury doceniło budowę za jakość wykonania, ciekawą architekturą, jak również zastosowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań proekologicznych. 

Tomasz Wyszyński
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
tomojadresik 2013-07-15 11:25   
tomojadresik - Profil tomojadresik
Tombik masz racje jaki forumowicz taki post. Jestem ciekaw co ty możesz wiedzieć o użyteczności tego terminala, skoro jesteś z Mazowieckiego ??? Ile razy korzystałeś z tego terminala dwa trzy ??? Wow pewnie jeszcze powiesz że codziennie latasz Warszawa - Wrocław :) buhaha. Pracuje na tym terminalu od czasu kiedy został otwarty i widzę jakie ma wady i zalety. Nie mówię że nie jest wizytówką miasta bo jest. Ale jakbyś dokładnie przeczytał co napisałem to byś nie strzelał kalafiorów na forum w stylu jaki forumowicz taki post. Jak czytam takie wypowiedzi to jestem za reformą aby 6cio latki szły wcześniej do szkoły bo nauka czytania ze zrozumieniem w takich przypadkach jest bezcenna.
gosc_4d41b 2013-06-26 23:42   
gosc_4d41b - Profil gosc_4d41b
no wszystko pięknie ładnie....ale brak tarasu widokowego....
gosc_b22fe 2013-06-26 16:15   
gosc_b22fe - Profil gosc_b22fe
BUDOWĘ ROKU przyznają profesjonaliści i jest to jedno z wyróżnień najbardziej honorowanych w branży architektura i budownictwo ... Powodzenia WRO !
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama