×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocławski terminal znów nagrodzonyWrocławski terminal otrzymał nagrodę Towarzystwa Miłośników Wrocławia i Prezydenta Wrocławia. Projekt zdobył Grand Prix w XXIII edycji konkursu "Piękny Wrocław" oraz pierwsze miejsce w kategorii budynków użyteczności publicznej. To kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla lotniska we Wrocławiu.

Konkurs ma na celu wybór najlepszej realizacji architektonicznej we Wrocławiu. Jury brało pod uwagę walory architektoniczne, przestrzenne oraz funkcjonalno-użytkowe nominowanych obiektów. Oddany do użytku rok temu terminal rywalizował z blisko pięćdziesięcioma projektami zrealizowanymi na terenie stolicy Dolnego Śląska.
 
- Cieszymy się, że Wrocław docenił nasze zaangażowanie i pomysł na jedną z najważniejszych wizytówek regionu. Przy projektowaniu tak prestiżowego budynku ważna była nie tylko jego funkcjonalność, ale także właśnie uroda i walory architektoniczne - mówi Michał Lah, kierownik projektu w firmie JSK Architekci, która zaprojektowała terminal.
 
Budynek portu lotniczego przyciąga wzrok swoim nietypowym, falistym dachem, który podkreśla element ruchu związany z podróżowaniem. Wyróżnia go także nowoczesna szklana fasada i bardzo duża ilość światła. W terminalu znajdują się także najdłuższe ruchome schody we Wrocławiu oraz popularny taras widokowy.
 
- Wrocławski terminal jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Naszych pasażerów cieszą jego walory wizualne i to, że wygląd budynku wręcz zachęca do latania. Niektórzy nawet mówią, że terminal wygląda tak, jakby unosił się na skrzydłach - mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu rozbudowy Portu Lotniczego Wrocław.
 
To już druga nagroda zdobyta przez wrocławski terminal w czerwcu. Na początku miesiąca wyróżnienie zdobył jego wykonawca - firma Hochtief. Terminal został uznany najlepszym budynkiem użyteczności publicznej w Polsce w konkursie Platynowe Wiertło, czyli ogólnopolskim plebiscycie dla firm budowlanych. Jury doceniło budowę za jakość wykonania, ciekawą architekturą, jak również zastosowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań proekologicznych. 

Tomasz Wyszyński
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie