×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dreamlinery LOT-u dla Norwegiana?Linie Norwegian mogą wyleasingować dwa Boeingi 787 Dreamliner od PLL LOT - informuje duńska prasa. Norweski przewoźnik zaprzecza, ale niedawno szef linii prowadził rozmowy w polskim Ministerstwie Skarbu Państwa. O czym - nie wiadomo. 

- Wszystkie prowadzone rozmowy z potencjalnymi partnerami są objęte tajemnica handlową. Do tej pory podpisaliśmy dwie umowy charterowe z touroperatorami: Rainbow Tours i ITAKA. Poinformujemy, jeśli zapadną kolejne decyzje dotyczące naszej floty - ucina temat Biuro Prasowe PLL LOT.Zgodnie z medialnymi doniesieniami Norwegian miałby być zainteresowany dwoma LOT-owskimi Dreamlinerami nie tylko po to, by zwiększyć liczbę tych samolotów w swojej flocie. Głównym powodem miałaby być szansa na szybszy odbiór maszyn, co pozwoliłoby norweskiej linii rozbudować siatkę połączeń długodystansowych. 

Norwegian sam zamówił osiem Boeingów 787-8 Dreamliner. Dostawa pierwszej maszyny odbędzie się w ciągu najbliższych kilku dni. Do tej pory norweska linia nie ma samolotów szerokokadłubowych. Dreamlinery będą wykorzystywane na trasach do Bangkoku, Nowego Jorku oraz Fort Lauderdale na Florydzie - połączenia są z uwagi na opóźnienia w dostawach B787 obsługiwane wyleasingowany maszynami.

Rzeczniczka norweskiej linii w rozmowie z duńskim portalem internetowym zdecydowanie zaprzeczyła doniesieniom o wyleasingowaniu LOT-owskich Dreamlinerów. 

Jednak zgodnie z spekulacjami na temat planu restrukturyzacji LOT-u polski przewoźnik miałby zmniejszyć liczbę wykorzystywanych Boeingów 787. Część z zamówionych ośmiu maszyn miałaby zostać wyleasingowana - nie wiadomo jednak czy tak się stanie i kto mógłby zostać ewentualnym partnerem LOT-u. 

Dominik Sipiński
fot. Matt Cawby - Paineairport.comgość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie