Kraków: Terminal krajowy bez autobusu

Marek Stus - Profil Marek Stus
18 czerwca 2013 22:09
19 komentarzy
Reklama

Jak wynika z informacji podanych przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT) autobusy linii 208 nie będą od 29 czerwca b.r. wjeżdżać pod terminal krajowy i obsługiwać przystanku "Kraków Aiport T2". Autobusy będą jednak nadal kończyły kurs przy terminalu międzynarodowym.

Oznacza to, że przed terminalem krajowym nie będzie zatrzymywał się żaden z autobusów MPK obsługujących połączenia między krakowskim lotniskiem i centrum miasta. Dodatkowy przystanek dla linii 208 został uruchomiony w tym miejscu w ubiegłym roku.

ZIKiT nie konsultował decyzji o zawieszeniu obsługi przystanku przed terminalem krajowym z władzami portu lotniczego. Podróżni nie powinni jednak znacznie odczuć tej zmiany, gdyż kusy linii 208 są rzadkie. Autobusy pojawiają się na lotnisku zaledwie raz na godzinę.

- Obecnie kolejka, a także shuttle bus kursują co pół godziny. Pasażerowie mają więc zapewniony bezpłatny transfer pod terminal międzynarodowy, skąd średnio co 20 minut odjeżdżają autobusy do centrum Krakowa - zapewnia Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport.

Zmiany wprowadzone przez ZIKiT mają charakter okresowy i są związane z dostosowaniem tras i częstotliwości kursów autobusów do mniejszego zapotrzebowania w sezonie wakacyjnym. Nie wiadomo jednak, czy po wakacjach linia 208 powróci pod terminal krajowy.

Marek Stus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_b012c 2013-06-24 23:03   
gosc_b012c - Profil gosc_b012c
jakie dwa terminale kurnik i blaszak lotnisko w krakowie zasługuje conajmiej na terminal taki jak we WRO czy GDN
gosc_06426 2013-06-24 22:47   
gosc_06426 - Profil gosc_06426
KRK jako jedyne lotnisko ma 2 czynne terminale, połączenie kolejowe, schutlebus między terminalami, jest położone przy samej autostradzie, itd. Więc o co chodzi?
pengos 2013-06-21 15:37   
pengos - Profil pengos
Pal sześć ten autobus.
Dużo "zabawniej" jest z tym szatlbusem - ktoś wymyślił, że ten ma służyć tylko do dowozu klientów na lotnisko!
Teraz jeździ tylko z międzynarodowego na stację PKP, potem krajowy i kończy na międzynarodowym. Kiedyś zaś robił dodatkowe kółko - dzięki czemu osoby z krajowego mogły dojechać nim na stację.
Nie wiem komu szkodziła stara konfiguracja - ale jeśli tak wielkim problemem jest dodatkowy przejazd autobusu raz na 30 minut, to niech chociaż zlikwidują na krajowym rozkład jazdy shuttlebusa bo jest to mylące... Przynajmniej od razu będzie wiadomo że trzeba ruszać z buta na międzynarodowy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama