×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Terminal krajowy bez autobusuJak wynika z informacji podanych przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT) autobusy linii 208 nie będą od 29 czerwca b.r. wjeżdżać pod terminal krajowy i obsługiwać przystanku "Kraków Aiport T2". Autobusy będą jednak nadal kończyły kurs przy terminalu międzynarodowym. 

Oznacza to, że przed terminalem krajowym nie będzie zatrzymywał się żaden z autobusów MPK obsługujących połączenia między krakowskim lotniskiem i centrum miasta. Dodatkowy przystanek dla linii 208 został uruchomiony w tym miejscu w ubiegłym roku.  

ZIKiT nie konsultował decyzji o zawieszeniu obsługi przystanku przed terminalem krajowym z władzami portu lotniczego. Podróżni nie powinni jednak znacznie odczuć tej zmiany, gdyż kusy linii 208 są rzadkie. Autobusy pojawiają się na lotnisku zaledwie raz na godzinę.  

- Obecnie kolejka, a także shuttle bus kursują co pół godziny. Pasażerowie mają więc zapewniony bezpłatny transfer pod terminal międzynarodowy, skąd średnio co 20 minut odjeżdżają autobusy do centrum Krakowa - zapewnia Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport. 

Zmiany wprowadzone przez ZIKiT mają charakter okresowy i są związane z dostosowaniem tras i częstotliwości kursów autobusów do mniejszego zapotrzebowania w sezonie wakacyjnym. Nie wiadomo jednak, czy po wakacjach linia 208 powróci pod terminal krajowy. 

Marek Stusgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie