×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Korean Air kupi Boeingi 777 i 747-8IKorean Air zobowiązał się dziś (18.6) do zakupu 11 samolotów szerokokadłubowych Boeinga - 6 modeli B777-300ER oraz 5 B747-8 Intercontinental. Zamówienie jest warte 3,6 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych. 

Porozumienie zostało podpisane w trakcie 50. salonu Paris Air Show w Le Bourget. Sponsorem relacji Pasazer.com z tego wydarzenia jest Air France PolskaPo potwierdzeniu zamówienie zostanie ono oficjalne uwzględnione na liście zamówień i dostaw Boeinga. 

Korean Air to jedyny przewoźnik na świecie, który zamówił zarówno pasażerską, jak i towarową wersję Boeinga 747-8. Po potwierdzeniu dzisiejszego zamówienia linia będzie miała łącznie zamówienia na 10 pasażerskich B747-8I. Koreański przewoźnik odebrał już trzy z kupionych sześciu towarowych B747-8 Freighter.- Korean Air zbudował reputację jako linia, która szybko przyswaja nowe technologie i innowacje, a samoloty Boeinga odegrały ważną rolę w tej strategii - podkreślił Ray Conner, prezes Boeing Commercial Aircraft. 

Dodał, że partnerstwo producenta i linii jest bardzo bliskie, bo Korean Air zajmuje się również produkcją niektórych części do samolotów Boeinga. Korean Air Aerospace Division dostarcza charakterystyczne końcówki skrzydeł do modeli 747-8 oraz 787. 

Korean Air posiada obecnie we flocie 90 pasażerskich Boeingów z rodzin 737, 747 i 777. Oddział cargo linii korzysta wyłącznie z maszyn tego producenta - łącznie 27 sztuk. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński (dzięki Nikon Polska)gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie