EVA Air dołącza do sojuszu Star Alliance

18 czerwca 2013 11:00
3 komentarze
Reklama
Linie lotnicze EVA Air zostały dziś (18.06) członkiem sojuszu Star Alliance, umacniając w ten sposób obecność Aliansu w Azji i rejonie Pacyfiku. Podczas oficjalnej ceremonii, która odbyła się na Tajwanie na Międzynarodowym Lotnisku Taoyuan, prezes Star Alliance, Mark Schwab, powiedział: - EVA Air pomyślnie spełniła wszystkie warunki członkowskie i mogę potwierdzić, że nasz Zarząd (CEB) jednogłośnie zdecydował o przyjęciu EVA Air w poczet członków naszego Aliansu.

Założony ponad 16 lat temu, Star Alliance przez cały czas umacniał swoją obecność w Azji i w rejonie Pacyfiku – obecnie osiem linii członkowskich ma swoją bazę w tamtym rejonie, który systematycznie wykazuje wzrost popytu na podróże lotnicze – w 2012 roku wzrost ten wyniósł 5,2%. Obecnie, 19 linii członkowskich Star Alliance wykonuje ponad 4000 rejsów dziennie do/ z i w ramach obszaru Azji oraz Pacyfiku, obsługując 280 lotnisk w 44 krajach.

- Star Alliance od momentu powstania ma bardzo mocną pozycję w regionie Azji i Pacyfiku. Dołączenie EVA Air do istniejącej sieci połączeń pozostałych linii lotniczych i hub-ów, to kolejny krok w kierunku umacniania na skalę międzynarodową siatki sojuszu w tym szybko rozwijającym się regionie. Jesteśmy dumni i czekamy na nowych pasażerów z Tajwanu, mogąc zaprezentować im naszą ofertę na tym rosnącym rynku między Chinami a Tajwanem - kontynuował Schwab.

- Członkostwo w Star Alliance daje nam przywilej obsługi nowych klientów z każdego zakątka świata oraz możliwość zaoferowania naszym pasażerom wygodnych i bezproblemowych warunków podróży, przy jednoczesnym zapewnieniu im statusu, gwarantowanego przez Star Alliance. Będąc członkiem Aliansu, możemy oferować naszym pasażerom nowe połączenia do punktów w całej Azji poprzez nasz hub w Tajpej - powiedział Austin Cheng, prezes, EVA Air.

- W imieniu linii Air China chciałabym pogratulować EVA Air dołączenia do sojuszu Star Alliance. To członkostwo pozwoli przewoźnikowi wzmocnić wartość swojej marki, oddziaływanie na pasażerów oraz operacji lotniczych. EVA Air wzmocni siatkę połączeń Star Alliance, poprzez dodanie lotów do Tajwanu oraz oferując pasażerom większy komfort podróży i wybór rejsów - dodała Wang Yingxiang, wiceprezes Air China.

Star Alliance powstał z misją zapewnienia wygodnych i bezproblemowych podróży pasażerom na całym świecie. Pasażerowie EVA Air będą teraz mieli dostęp do globalnej sieci 28 linii lotniczych, wykonujących ponad 21 900 rejsów dziennie do 1 328 lotnisk w 195 krajach. Oprócz włączenia do sieci połączeń Aliansu lotniska Kaohsiung na Tajwanie i lotniska Surabaya w Indonezji, EVA Air rozszerza obecność Aliansu o bardzo ważny rynek połączeń między Chinami i Tajwanem, który wzrósł z 3 mln pasażerów w 2009 roku do 9 milionów pasażerów w 2012 roku. Co więcej, dzięki swojemu położeniu geograficznemu, odległość do większości dużych miast w rejonie Azji i Pacyfiku z Tajwanu jest średnio najmniejsza, co czyni Międzynarodowe Lotnisko Taoyuan na Tajwanie ważnym hub’em regionalnym. Łącznie, Star Alliance ma obecnie 10 hub’ów w całej Azji i rejonie Pacyfiku: Tokio – Narita i Haneda, Seul – Incheon, Pekin, Szanghaj – Pudong, Tajpej – Taoyuan, Szenzhen, Bangkok, Singapur i Auckland.

Obecnie, EVA Air oferuje odprawę bagażowo-biletową na całą trasę podróży, uwzględniając połączenia na rejsy innych linii członkowskich, zapewniając w ten sposób bezproblemową podróż. Jest to z korzyścią dla pasażerów, gdyż nie muszą odbierać kart wstępu do samolotu na kolejne połączenia, a w miejscach, gdzie lokalne przepisy na to zezwalają, bagaż też zostanie odprawiony do ostatniego punktu podróży.

Członkowie EVA Air Infinity MileageLands Frequent Flyer Programme (FFP) będą teraz mogli zbierać i wymieniać mile we wszystkich liniach członkowskich Star Alliance. Właściciele Diamentowych i Złotych Kart MileageLands obecnie mogą korzystać ze Star Alliance Gold Status, który daje klientom takie przywileje, jak dostęp do ponad 1000 poczekalni lotniskowych na całym świecie, zwiększony limit bagażu na wszystkich liniach Star Alliance, jak również priorytet przy odbiorze bagażu. Członkowie programu Star Alliance dla często podróżujących (FFP) mogą teraz korzystać z należnych im korzyści, kiedy podróżują samolotami EVA Air.

W ramach członkostwa w Star Alliance, EVA Air współoferuje kilka produktów cenowych Aliansu. Jeśli chodzi o segment podróży służbowych, rejsy EVA Air mogą być włączone do umów Star Alliance Corporate Plus, które skierowane są do wielkich firm międzynarodowych. Przez ostatnie czterdzieści lat handel zagraniczny stanowił siłę napędową przemysłu tajwańskiego, w wyniku czego wiele międzynarodowych firm ma swoją siedzibę na wyspie. Jeśli chodzi o rynek Konwencji i Spotkań, EVA Air oferuje obecnie Star Alliance Conventions Plus i Meetings Plus, produkty specjalnie przygotowane dla przemysłu spotkań i konwencji, który organizuje na Tajwanie ponad 200 dwieście imprez rocznie.

EVA Air zwiększa również atrakcyjność najbardziej popularnego produktu aliansu – Bilet Dookoła Świata Star Alliance (RTW). Oferowany w Klasie Pierwszej, Biznes i Ekonomicznej, bilet ten daje możliwość podróży dookoła świata, przy korzystaniu z usług 28 linii członkowskich Aliansu. Obecnie, klienci mogą korzystać ze wszystkich połączeń EVA Air, rezerwując bilet dookoła świata, czy to na platformie internetowej Book & Fly, bezpośrednio w linii lotniczej, czy też w agencji podróży.

Mając na uwadze fakt, że Tajwan należy do grupy państw położonych nad Pacyfikiem, EVA Air oferuje obecnie taryfę Star Alliance Circle Pacific Fare, która daje możliwość podróży okrężnych tam i z powrotem (circle trip) przez kraje azjatyckie położone nad Pacyfikiem, główne międzynarodowe lotniska-hub’y na Wybrzeżu Pacyfiku w Kanadzie i USA, jak również przez Pacyfik Południowy (głównie Australię i Nową Zelandię).

EVA Air jest obecnie włączona do programu Asia Airpass wraz z innymi azjatyckimi przewoźnikami Star Alliance. Taryfa ta, wykorzystująca uzbierane mile oraz specjalny kupon, dostępna jest dla wszystkich osób spoza regionu, podróżujących liniami należącymi do Star Alliance i daje przyjezdnym możliwość podróży dookoła Azji (Bangladesz, Kambodża, Chiny, Hong Kong SAR, Indie, Indonezja, Japonia, Malezja, Mongolia, Myanmar, Nepal, Pakistan, Filipiny, Republika Korei, Singapur, Sri Lanka, Tajwan, Tajlandia i Wietnam).

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_69caf 2013-06-20 14:18   
gosc_69caf - Profil gosc_69caf
@84d4e: do Krakowa nie, ale do Lublina sie szykuja;-)
gosc_84d4e 2013-06-18 16:22   
gosc_84d4e - Profil gosc_84d4e
ciekawe czy do krakowa wejda
shorty 2013-06-18 11:23   
shorty - Profil shorty
super
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy