×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


NAC zamawia 90 ATR-ów w wersji -600Duńska spółka leasingowa Nordic Aviation Capital zamówiła dziś (18.6) 90 samolotów ATR w wersjach -600. Kontrakt obejmuje potwierdzone zamówienie 30 ATR-ów 72-600 oraz 5 ATR-ów 42-600, a także opcje na kolejne maszyny.


Wartość zamówienia razem z opcjami to 2,1 mld dolarów amerykańskich. Warianty -600 to najnowsze samoloty turbośmigłowe europejskiego ATR-a. W porównaniu do starszych modeli, znanych m.in. z Eurolotu, są cichsze i oszczędniejsze. Mają także lepszą awionikę (w tym tzw. glass cockpit) oraz zmodernizowaną kabinę pasażerską.

NAC ma największą flotę samolotów ATR na świecie. Własnością duńskiej firmy jest ponad 100 maszyn tego producenta. Do 2016 r. NAC planuje mieć ponad 150 ATR-ów. 

- Samoloty turbośmigłowe ATR-a to jeden z głównych filarów naszej obecnej i przyszłej działalności. Uważamy, że lotnictwo regionalne w nadchodzących latach będzie coraz bardziej polegać na tej wyróżniającej się technologii - powiedział Martin Møller, prezes NAC.

Filippo Bagnato, prezes ATR-a, dodał, że zamówienie złożone przez NAC jest ewidentnym znakiem tego, że linie lotnicze wracają do samolotów turbośmigłowych.W ciągu ostatnich trzech lat niemal ćwierć wszystkich ATR-ów zostało sprzedanych do spółek leasingowych, w tym do NAC

NAC to założona w 1990 r. spółka z siedzibą w Billund w Danii. 35 linii korzysta z leasingu w tej firmie, w tym Eurolot, który po transakcji kupna i leasingu zwrotnego korzysta z Bombardierów Q400NG leasingowanych od NAC. Inni klienci spółki to m.in. Lufthansa, Air France, US Airways czy Air Berlin. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński (dzięki Nikon Polska)gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie