×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: Centrum Aviation ExperienceLinie Emirates ogłosiły plany otwarcia nowej atrakcji o tematyce lotniczej w Londynie w lipcu tego roku.

Najnowsza atrakcja turystyczna Londynu, o nazwie Emirates Aviation Experience, będzie pierwszym tego typu obiektem na świecie. Centrum będzie się mieściło po południowej stronie kolejki Emirates Air Line w Londynie, na powierzchni niemal 300 metrów kwadratowych i będzie umożliwiało odwiedzającym poznanie operacyjnych zasad działania linii lotniczych oraz nowoczesnych rozwiązań, wykorzystywanych na potrzeby lotów pasażerskich.

- Obiekt został wyposażony w najnowocześniejsze technologie, dzięki którym będzie umożliwiał poznanie dynamicznego świata lotnictwa - powiedział Tim Clark, prezes Emirates. - Dzięki naszemu centrum, które będzie łączyło rozrywkę z edukacją, odwiedzający dowiedzą się, co jest niezbędne, by 560-tonowy samolot wzbił się w powietrze na ponad 10 tys. metrów. Naszym celem jest przybliżenie odwiedzającym złożonych zależności fizyki nowoczesnego lotnictwa, w otoczeniu umożliwiającym przyswajanie wiedzy w sposób praktyczny, przystępny i przyjemny - dodał Clark.

Wyposażone w najnowocześniejsze technologie, interaktywne ekrany oraz modele samolotów w rozmiarach rzeczywistych, poszczególne strefy centrum Emirates Aviation Experience zabiorą odwiedzających w podróż do świata lotnictwa.Centrum Emirates Aviation Experience będzie również wyposażone w pierwsze ogólnodostępne symulatory lotów pasażerskich, włączając dwa symulatory lotów samolotami typu Airbus 380 oraz dwa – samolotami typu Boeing 777. Symulatory wyposażono w panoramiczne ekrany, dzięki którym uczestnicy będą mogli zmierzyć się z wyzwaniem uniesienia samolotu w powietrze oraz samodzielnego lądowania. Centrum będzie dostępne dla osób w każdym wieku. Otwarcie zaplanowano na szczyt sezonu turystycznego, w lipcu tego roku.

Emirates są z tą częścią Londynu szczególnie związane od czasu otwarcia Emirates Air Line, popularnej kolejki linowej łączącej dwa brzegi Tamizy,która powstała w ramach 10-letniej umowy sponsorskiej, zawartej w czerwcu ubiegłego roku. Oczekuje się, że otwarcie Emirates Aviation Experience, po roku od otwarcia Emirates Air Line, będzie dodatkowym czynnikiem stymulującym turystykę i wspomoże rozwój tego obszaru Londynu.

Fot. Emirates
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_0599d - Profil
gość_0599d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie