×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz szuka przewoźnikaSamorząd województwa kujawsko-pomorskiego ogłosił przetarg na uruchomienie połączenia z bydgoskiego lotniska z dużym, międzynarodowym lotniskiem, obsługującym co najmniej osiem milionów pasażerów rocznie. To reakcja władz na likwidację przez Polskie Linie Lotnicze LOT dotowanego połączenia z Bydgoszczy do Warszawy.

Samorząd oczekuje, że przewoźnik będzie wykonywał nie mniej niż 18 lotów tygodniowo a także zamieści reklamy województwa na kadłubie przynajmniej jednego samolotu, na pokładzie oraz na stronie internetowej linii. A także zapewni możliwość dokonania przesiadki w porcie lotniczym na samoloty tego samego lub innego przewoźnika obsługującego co najmniej 10 innych kierunków bez dodatkowej odprawy osobistej i bagażowej.Umowa ma zostać podpisana na okres 4 miesięcy, gdyż na ta tyle pozwala obecny budżet. Jednak jeśli dojdzie do podpisania umowy, zostanie ona przedłużona.

W 2010 roku LOT wygrał przetarg na promocję województwa. Początkowo otrzymywał przewoźnik otrzymywał 3,5 mln zł rocznie, ostatnio 4,7 mln zł rocznie. 

Przetargiem z pewnością nie będzie zainteresowany LOT. Kto może być chętny do obsługi połączeń z kujawsko-pomorskiego? Być może Eurolot lub Sprint Air. 

Termin składania ofert: 16 październik 2013.
gość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie