×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: Pierwszy lot A350 już wkrótceAirbus poinformował dziś (11.06), że w piątek (14.06) o godzinie 10:00 zamierza przeprowadzić pierwszy lot techniczny A350. Dziewiczy rejs odbędzie się tuż przed 50. Paris Air Show, na którym najnowsza maszyna producenta miała zadebiutować. Jednak z powodu opóźnień programu główny rywal B787/B777 będzie nieobecny.

Airbus zastrzega możliwość zmiany harmonogramu pierwszego lotu ze względu na warunki atmosferyczne.W ostatnich dniach producent przeprowadził pierwsze uruchomienie silników Rolls-Royce Trent XWB oraz testy naziemne nowej jednostki napędowej, w tym kołowania z małą i dużą prędkością.A350 jest najnowszą konstrukcją Airbusa, która ma zastąpić wycofywany model A340 oraz w przyszłości również A330. Jest to dwusilnikowy samolot szerokokadłubowy wykonany w większości z materiałów kompozytowych. A350 ma rywalizować z Boeingiem 787 Dreamliner, a także z modelem 777 amerykańskiego producenta.


Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie