×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WZA LOT-u za restrukturyzacjąNie było niespodzianki na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy LOT-u. Udziałowcy spółki przyjęli uchwałę o dalszym istnieniu linii, która oznacza zgodę na restrukturyzację.

Jak informuje PAP, był to formalny wymóg w sytuacji, kiedy spółka odnotowuje straty i potrzebuje wsparcia właściciela. Niemal 68 proc. udziałów w linii ma Ministerstwo Skarbu Państwa, a kolejne ponad 25 proc. państwowe Towarzystwo Finansowe Silesia. Niecałe 7 proc. akcji należy do pracowników

Do 20 czerwca MSP musi złożyć do Komisji Europejskiej plan restrukturyzacji LOT-u. Bruksela na jego podstawie może wydać zgodę na kolejne transze pomocy publicznej dla linii. W maju Komisja warunkowo zgodziła się na pierwszą transzę (400 mln zł), którą LOT otrzymał w formie pożyczki w styczniu br

Plan restrukturyzacji musi zakładać przywrócenie spółki do rentowności. Według Sebastiana Mikosza, prezesa linii, LOT ma wypracować niewielki zysk już w 2014 r. W 2012 r. spółka straciła pomiędzy 150 a 200 mln zł - audyt danych finansowych zakończy się w ostatnich dniach czerwca. 

Dominik Sipińskigość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie