Budowa terminala w Gdyni wstrzymana

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 czerwca 2013 17:08
23 komentarzy
Reklama

Umowa pomiędzy zarządem portu lotniczego w Gdyni-Kosakowie i wykonawcą terminala, firmą Sport Halls, została zerwana. Strony wzajemnie się oskarżają, ale miasto zapewnia, że lotnisko zostanie otwarte do końca tego roku.

Kosztujący 21 mln zł terminal miał powstać w ciągu siedmiu miesięcy od początku 2012 r., kiedy ruszyły prace. Termin oddania go do użytku był jednak wielokrotnie przekładany. Do dnia dzisiejszego powstało ok. 90 proc. inwestycji.

- Postanowiliśmy zerwać umowę z wykonawcą, który nie dotrzymywał terminów. W ciągu kilku najbliższych tygodni powinna zostać wyłoniona nowa firma, która dokończy budowę - mówi Piotr Szpajer, kierownik ds. marketingu lotnisk w Gdyni, portalowi Trójmiasto.pl.

Wykonawca terminala, firma Sport Halls odpiera jednak zarzuty. Twierdzi, że lotnisko przedstawiło niekompletną dokumentację projektową, a współpraca układała się źle. Prezes wrocławskiej firmy uważa, że to on pierwszy zerwał umowę.

Władze Gdyni stają po stronie lotniska i zapowiadają, że sprawa trafi do sądu.

Do tej pory wykonawca otrzymał 80 proc. zapłaty za wykonane prace. Faktura za kwiecień, opiewająca na 800 tys. zł, została już wystawiona.

Nie czekając na rozstrzygnięcie sporu z Sport Halls miasto zapowiada, że wkrótce wybierze nowego wykonawcę, który dokończy budowę terminala. Procedura potrwa kilka tygodni, ale mimo tego do końca roku lotnisko ma przyjąć pierwsze samoloty. Inne inwestycje na gdyńskim lotnisku, które za 100 mln jest przystosowywane z wojskowego do cywilnego, są realizowane zgodnie z terminami.

Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
hops 2013-06-12 10:40   
hops - Profil hops
@b737800max mówisz i masz, a ile ma mieć rękawów? bo dwa pasy startowe to minimum, kto "bogatemu" zabroni ;]
gosc_56bf1 2013-06-12 00:27   
gosc_56bf1 - Profil gosc_56bf1
Gdynia postawiła na nowy terminal i modernizację, której opóźniona realizacja spowoduje faktyczne uruchomienie portu lotniczego na wiosnę 2014r ... i dobrze będzie jeśli znajdą się przewoźnicy operujący z/do Kosakowa głównie na innych destynacjach niż z/do Rębiechowa.
mietek 2013-06-11 14:22   
mietek - Profil mietek
b737800max: odważna teza jak na mieszkańca Staszowa;-) Nie boisz się, że Cie krajanie znienawidzą?;-)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama