×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Budowa terminala w Gdyni wstrzymanaUmowa pomiędzy zarządem portu lotniczego w Gdyni-Kosakowie i wykonawcą terminala, firmą Sport Halls, została zerwana. Strony wzajemnie się oskarżają, ale miasto zapewnia, że lotnisko zostanie otwarte do końca tego roku.

Kosztujący 21 mln zł terminal miał powstać w ciągu siedmiu miesięcy od początku 2012 r., kiedy ruszyły prace. Termin oddania go do użytku był jednak wielokrotnie przekładany. Do dnia dzisiejszego powstało ok. 90 proc. inwestycji. 

- Postanowiliśmy zerwać umowę z wykonawcą, który nie dotrzymywał terminów. W ciągu kilku najbliższych tygodni powinna zostać wyłoniona nowa firma, która dokończy budowę - mówi Piotr Szpajer, kierownik ds. marketingu lotnisk w Gdyni, portalowi Trójmiasto.pl.

Wykonawca terminala, firma Sport Halls odpiera jednak zarzuty. Twierdzi, że lotnisko przedstawiło niekompletną dokumentację projektową, a współpraca układała się źle. Prezes wrocławskiej firmy uważa, że to on pierwszy zerwał umowę. 

Władze Gdyni stają po stronie lotniska i zapowiadają, że sprawa trafi do sądu.

Do tej pory wykonawca otrzymał 80 proc. zapłaty za wykonane prace. Faktura za kwiecień, opiewająca na 800 tys. zł, została już wystawiona. 

Nie czekając na rozstrzygnięcie sporu z Sport Halls miasto zapowiada, że wkrótce wybierze nowego wykonawcę, który dokończy budowę terminala. Procedura potrwa kilka tygodni, ale mimo tego do końca roku lotnisko ma przyjąć pierwsze samoloty. Inne inwestycje na gdyńskim lotnisku, które za 100 mln jest przystosowywane z wojskowego do cywilnego, są realizowane zgodnie z terminami. 

Dominik Sipińskigość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie