Strajk kontrolerów we Francji

Marek Stus - Profil Marek Stus
10 czerwca 2013 10:46
6 komentarzy
Reklama
W związku z zaplanowanym na trzy dni strajkiem kontrolerów lotów we Francji od jutra (11.06) do czwartku (13.06) spodziewane są spore utrudnienia dla pasażerów komunikacji lotniczej.

Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego (DGAC) wezwała przewoźników do odwołania w tych dniach co najmniej połowy z zaplanowanych rejsów. Dotyczy to w szczególności wszystkich lotnisk paryskich oraz portów w Bordeaux, Lyonie, Marsylii, Nicei i Tuluzie.

Niektórzy przewoźnicy już ogłosili redukcję swoich operacji w dniach strajku. Linie easyJet zapowiedziały odwołanie 128 rejsów przewidzianych od wtorku do czwartku. Największy przewoźnik francuski Air France przewiduje, że strajk nie wpłynie na realizację lotów długodystansowych, ale zakłóci komunikację krajową i europejską. Skala odwołań rejsów Air France nie została jeszcze określona.

Do strajku kontrolerów wezwało kilka związków zawodowych. Pracownicy kontroli lotów protestują przeciwko projektowi nowej regulacji "Wspólnego nieba", który jutro ma zostać przedstawiony przez Komisję Europejską. Zakłada on m.in. liberalizację zasad funkcjonowania sektora kontroli lotów i dopuszczenie w nim prowadzenia działalności na zasadach rynkowej konkurencji. Zdaniem związkowców wejście w życie proponowanych regulacji wpłynie negatywnie na standardy bezpieczeństwa w ruchu lotniczym i znacznie pogorszy warunki pracy kontrolerów.

Europejska Federacja Pracowników Transportu (ETF) nie wyklucza także możliwości przeprowadzenia w najbliższym czasie akcji protestacyjnych w innych państwach unijnych.

Marek Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_ea9de 2013-06-11 22:52   
gosc_ea9de - Profil gosc_ea9de
Dzisiejszy lot z Nicei do Warszawy, planowany wylot, 16:35. O 14:20 informują że odlot zostanie opóźniony o 5 godzin, 20 minut później lot zostaje odwołany. Człowiek stoi z walizami jak palant po wczasach a najbliższy lot za 3 dni. To samo z większością lotów, ludzie ustawieni w kolejce do zdania bagażu, w ostatniej chwili są informowani o tym że jednak dziś nie odlecą. Zupełnie jakby jakiś palant na lotnisku rzucał monetą, który lot zrealizować.
gosc_bc493 2013-06-11 10:27   
gosc_bc493 - Profil gosc_bc493
@gosc_2c94c
nie to skończenie monopoli i nepotyzmu takiego jaki panuje chociażby w PAŻP - gdzie mega profesjonalni pociotkowie nie rzadko ledwo mówią po angielsku.
gosc_41ddf 2013-06-11 08:57   
gosc_41ddf - Profil gosc_41ddf
Jest gdzieś lista odwołanych lotów?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy