×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Strajk kontrolerów we FrancjiW związku z zaplanowanym na trzy dni strajkiem kontrolerów lotów we Francji od jutra (11.06) do czwartku (13.06) spodziewane są spore utrudnienia dla pasażerów komunikacji lotniczej. 

Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego (DGAC) wezwała przewoźników do odwołania w tych dniach co najmniej połowy z zaplanowanych rejsów. Dotyczy to w szczególności wszystkich lotnisk paryskich oraz portów w Bordeaux, Lyonie, Marsylii, Nicei i Tuluzie. 

Niektórzy przewoźnicy już ogłosili redukcję swoich operacji w dniach strajku. Linie easyJet zapowiedziały odwołanie 128 rejsów przewidzianych od wtorku do czwartku. Największy przewoźnik francuski Air France przewiduje, że strajk nie wpłynie na realizację lotów długodystansowych, ale zakłóci komunikację krajową i europejską. Skala odwołań rejsów Air France nie została jeszcze określona. 

Do strajku kontrolerów wezwało kilka związków zawodowych. Pracownicy kontroli lotów protestują przeciwko projektowi nowej regulacji "Wspólnego nieba", który jutro ma zostać przedstawiony przez Komisję Europejską. Zakłada on m.in. liberalizację zasad funkcjonowania sektora kontroli lotów i dopuszczenie w nim prowadzenia działalności na zasadach rynkowej konkurencji. Zdaniem związkowców wejście w życie proponowanych regulacji wpłynie negatywnie na standardy bezpieczeństwa w ruchu lotniczym i znacznie pogorszy warunki pracy kontrolerów.

Europejska Federacja Pracowników Transportu (ETF) nie wyklucza także możliwości przeprowadzenia w najbliższym czasie akcji protestacyjnych w innych państwach unijnych.  

 
Marek Stusgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie