×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa strategia handlowa w SAS-ieSkandynawskie linie SAS wprowadziły 1 czerwca nową koncepcję serwisu dla swoich pasażerów, zastępując stosowane dotychczas klasy przelotu dwoma zupełnie nowymi: SAS Go i SAS Plus. Są one częścią nowej filozofii działania SAS, która zaprezentowana została w piątek (7.06) na lotnisku Chopina w Warszawie.W listopadzie ub. roku SAS rozpoczął realizację planu 4Excellence Next Generation (4XNG), którego celem jest zabezpieczenie przyszłości SAS, jako spółki oferującej swoim klientom konkurencyjne usługi. 


Dzięki nowym umowom zbiorowym z personelem pokładowym, centralizacji oraz redukcji administracji, a także outsourcingowi i sprzedaży niektórych obszarów działalności, funkcjonowanie firmy ulega radykalnym zmianom. W ramach działań, poza otwarciem 45 nowych tras oraz trwającej częściowej wymianie floty, gruntownie zmieniona zostaje także oferta dla klientów.Od 1 czerwca przewoźnik oferuje w sprzedaży tylko dwie taryfy biletowe:
  • SAS Go - to oferta podstawowa przeznaczona dla osób ceniących wysoką jakość, a jednocześnie nie mających dodatkowych wymagań. Oznacza szybką i komfortową podróż w atrakcyjnej cenie. SAS Go zawsze obejmuje m.in.: jedną sztukę bagażu rejestrowanego (do 23 kg), kawę lub herbatę podczas lotu oraz szereg usług pozwalających zaoszczędzić czas, w tym odprawę przez Internet i aplikację mobilną.
  • SAS Plus natomiast przeznaczona jest dla bardziej wymagających pasażerów i obejmuje m.in.: dwie sztuki bagażu rejestrowanego (po 23 kg), możliwość korzystania z szybkiej odprawy bezpieczeństwa, wstęp do poczekalni lotniskowych, bezpłatne posiłki i wszelkie napoje podczas lotu, bezpłatne WiFi na pokładzie (w przypadku jego dostępności) podwójną liczbę punktów w programie EuroBonus czy SAS Credits, a także miejsce w przedniej części kabiny. Równocześnie pasażerowie korzystają ze wszystkich usług oferowanych w ramach SAS Go.


Klasa SAS Plus została stworzona z myślą o pasażerach, którzy do ostatniej chwili nie są pewni podróży. Bilet można wystawić nawet w dniu wylotu, zmienić datę podróży (bez dodatkowej opłaty za zmianę), lub po prostu dokonać zwrotu biletu - bez potrąceń. Bilety w SAS Plus są zdecydowanie bardziej dostępne cenowo niż odpowiadające im dostępne na rynku oferujące podobne korzyści. Warto zauważyć, że obie oferty SAS Go i SAS Plus są dostępne praktycznie do dnia odlotu. To pasażer decyduje, która z ofert bardziej mu odpowiada.- Chcemy, aby naszym klientom podróżowało się łatwiej, dlatego oferujemy SAS Go i SAS Plus. Dla SAS prostota oznacza sytuację, w której klienci otrzymują dokładnie to, czego potrzebują. Tworząc tę koncepcję, opieraliśmy się na potwierdzonych potrzebach naszych klientów a nie na standardach obowiązujących w branży - mówi Rickard Gustafson, prezes i dyrektor zarządzający SAS.

SAS wprowadza także zupełnie nową koncepcję posiłków na pokładach swoich samolotów. W jej ramach tradycyjnie serwowane posiłki zostaną zastąpione przez ofertę "Our Cafè" ("Nasza Kafejka"). Klienci SAS Plus mają nieograniczony wybór napojów i posiłków z bogatej oferty ekologicznego menu. Natomiast pasażerowie podróżujący w SAS Go mogą dokonać zakupu dowolnie wybranego produktu z tej samej oferty posiłków. Kafejka jest dostępna na wszystkich rejsach już od godziny 9:00. Wcześniej, na rejsach porannych serwowany jest zestaw śniadaniowy – darmowo dla pasażerów SAS Plus, za opłatą dla podróżnych z SAS Go.

Nowa oferta SAS jest dostępna w sprzedaży od 1 czerwca na wszystkie rejsy w Europie i Skandynawii. Na trasach międzykontynentalnych SAS będzie kontynuował serwis w trzech klasach serwisowych: SAS Go, SAS Plus i SAS Business. Pierwsze rejsy z pasażerami, którzy wykupili bilety klasy SAS Go lub SAS Plus odbędą się 9 czerwca.Z lotniska Chopina linie SAS obsługują trzy połączenia dziennie z Kopenhagą, głównym portem przesiadkowym, z którego korzysta przewoźnik. Dzięki wczesnym wylotom porannym oraz późnym
powrotom do Warszawy pasażerowie zyskali możliwość podróży do i z miast w Skandynawii i Europie nawet w ciągu jednego dnia. W 2012 r. przewoźnik obsłużył w Warszawie 85 tys. pasażerów i istotnie zwiększył ilość oferowanych miejsc na swoich połączeniach z Warszawy.- Jesteśmy zainteresowani tym, żeby ruch na Lotnisku Chopina stale się zwiększał, a pasażerowie mieli do dyspozycji szeroką siatkę połączeń i atrakcyjne oferty przewoźników. Dlatego chętnie
wspieramy wszystkie inicjatywy, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Propozycja SAS jest z pewnością innowacyjna i życzymy naszym skandynawskim partnerom, aby
spotkała się z życzliwym przyjęciem pasażerów
– mówi Michał Marzec, dyrektor lotniska Chopina w Warszawie.

Fot. SAS, Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie