×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurolot chce latać z KoszalinaWładze Koszalina wraz z Eurolotem planują w 2015 roku uruchomienia krajowych połączeń lotniczych z Zegrza Pomorskiego (OSZ). Za uruchomienie połączenia z Koszalina do Warszawy lokalny samorząd planuje przewoźnikowi, który będzie operował na tej trasie 2,3 mln zł rocznie.

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina i Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu podpisali w środę (5.06) list intencyjny w sprawie reaktywacji lotniska w Zegrzu Pomorskim k. Koszalina oraz uruchomienia połączeń krajowych.


- Chcemy reaktywować lotnisko przy udziale środków europejskich pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Ma po nie sięgnąć spółka celowa Port Lotniczy Koszalin. Cieszę się, że Eurolot wyraził wstępne zainteresowanie uruchomieniem regularnych połączeń na trasach krajowych - mówi prezydent Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Koszaliński samorząd przewiduje uruchomienie lotniska w 2015 roku. Koszt inwestycji szacowany jest na 76 mln zł. 

Pod koniec maja miasto złożyło wniosek o unijną dotację w wysokości 35,9 mln zł.

Dokument będzie oceniany przez ekspertów do spraw transportu inicjatywy doradczej Unii Europejskiej JASPERS - wyjaśnia Jedliński.

Firma doradcza Ove Arup & Partners International Ltd. opracowała studium wykonalności inwestycji dla koszalińskiego lotniska. Zakłada on, że w pierwszym roku działalności  na trasie Zegrze Pomorskie - Warszawa odbywać się będą dwa loty dziennie. Połączenia mają być obsługiwane w formule obowiązku użyteczności publicznej (PSO - Public Service Obligation). Oznacza to dopłaty samorządu do wykonywanych lotów - przyjęto, że w 2015 r. dopłata ta miałaby wynieść 2,3 mln zł. 

- Dzięki współpracy z Eurolot, po uruchomieniu lotniska będziemy mieli operatora, który zapewni nam samoloty na loty krajowe - mówi cytowany przez portal eKoszalin.pl Robert Grabowski, rzecznik prasowy prezydenta miasta Koszalina.

Im więcej przewoźników, tym lepiej dla lotniska. Zainteresowanie przewoźnika przekłada się na chętnych do lotu. Jeśli będzie konkurencja to ceny będą niższe – mówi Urszula Miller-Grzybowska z Urzędu Miejskiego w Koszalinie

W pierwszym roku działalności lotnisko miałoby  obsłużyć 42 tys. pasażerów. Studium zakłada także, że w 2017 roku siatka połączeń z Koszalina powinna być rozszerzona o codzienne loty do Krakowa oraz trzy loty tygodniowo do Wrocławia, Poznania i Lublina. gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie