Land arty w Lublinie?

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
07 czerwca 2013 14:40
37 komentarzy
Reklama

Na terenach zielonych lotniska w Lublinie znajdą się land arty, czyli wielkie naziemne obrazy, które tworzy się bądź wysiewając w odpowiednim kształcie rośliny, bądź wyrysowując potężne rowy. Efekt artystyczny widoczny jest z góry. Dla pasażerów lądujących na lotnisku może to być nie lada atrakcja.

- To będzie wielka gratka dla pasażerów, którzy podczas lądowania będą mogli oglądać z góry niezwykłe obrazy w ziemi – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

- Zdecydowaliśmy, że na terenach zielonych koło lotniska znajdą się land arty. To będzie wielka gratka dla pasażerów, którzy podczas lądowania będą mogli oglądać z góry niezwykłe obrazy w ziemi – mówi Jankowski. - Jesteśmy dogadani z Jarosławem Koziarą, który je wykona. Artysta ma przedstawić nam swoją koncepcję.Jaki obraz zobaczymy lądując w Świdniku? Jankowski przekonuje, że na pewno związany z Lubelszczyzną.

Lotnisko ma jednak pewne obawy, czy land arty nie będą dekoncentrować pilotów, dlatego wystąpiło do Urzędu Lotnictwa Cywilnego z prośbą o opinię.

- Jeśli urząd potwierdzi, że takie elementy są niewskazane, to land arty i tak będziemy chcieli zrobić, ale w mniejszym wymiarze i raczej z dala od pasa, np. na terenach wokół terminalu - mówi Jankowski.

Pomysł według nas jest świetny. A co Wy o nim sądzicie?
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
goluz 2013-06-12 18:47   
goluz - Profil goluz
Przecież ten landart z fotki jest tylko poglądowy. W rzeczywistości może to wyglądać zupełnie inaczej i ciekawiej, także nie wiem po co niektórzy się tak spinają...
gosc_47679 2013-06-12 17:40   
gosc_47679 - Profil gosc_47679
Ten land art na zdjęciu wyraźnie kojarzy się z katastrofą samolotu. Jak już ma coś być, to niech będzie herb Lublina, albo logo "Lublin miasto inspiracji".
gosc_3f945 2013-06-10 09:50   
gosc_3f945 - Profil gosc_3f945
te landarty mogą być odbierane dziwacznie. Widząc wyrysowany/ wysadzony obrys samolotu kojarzy mi sie to z jakąś katastrofą (vide miejsca katastrof w lasach, samolot kosi drzewa i zostawia ślad skrzydeł.) Ten landart na zdjęciu dodatkowo ma nieprzyjemne konotacje, bo wiekszosc samolotow ma silniki na skrzydlach, ten ma z tylu jak tu-154. Naprawde zle mi sie to kojarzy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama