×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Land arty w Lublinie?Na terenach zielonych lotniska w Lublinie znajdą się land arty, czyli wielkie naziemne obrazy, które tworzy się bądź wysiewając w odpowiednim kształcie rośliny, bądź wyrysowując potężne rowy. Efekt artystyczny widoczny jest z góry. Dla pasażerów lądujących na lotnisku może to być nie lada atrakcja.

- To będzie wielka gratka dla pasażerów, którzy podczas lądowania będą mogli oglądać z góry niezwykłe obrazy w ziemi – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

- Zdecydowaliśmy, że na terenach zielonych koło lotniska znajdą się land arty. To będzie wielka gratka dla pasażerów, którzy podczas lądowania będą mogli oglądać z góry niezwykłe obrazy w ziemi – mówi Jankowski. - Jesteśmy dogadani z Jarosławem Koziarą, który je wykona. Artysta ma przedstawić nam swoją koncepcję.Jaki obraz zobaczymy lądując w Świdniku? Jankowski przekonuje, że na pewno związany z Lubelszczyzną.

Lotnisko ma jednak pewne obawy, czy land arty nie będą dekoncentrować pilotów, dlatego wystąpiło do Urzędu Lotnictwa Cywilnego z prośbą o opinię. 

- Jeśli urząd potwierdzi, że takie elementy są niewskazane, to land arty i tak będziemy chcieli zrobić, ale w mniejszym wymiarze i raczej z dala od pasa, np. na terenach wokół terminalu - mówi Jankowski.

Pomysł według nas jest świetny. A co Wy o nim sądzicie?gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie