Air Berlin zainteresowany LOT-em

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
07 czerwca 2013 11:41
49 komentarzy
Reklama

Air Berlin, British Airways i Singapore Airlines wyraziły swoje zainteresowanie zakupem Polskich Linii Lotniczych LOT. Według nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu" największe nadzieje wiązane są z Air Berlin, bo występują największe synergie i czytelny plan biznesowy. 

To wynik sondowania potencjalnych inwestorów dla LOT-u przez Rotschild. Niedawno narodowy przewoźnik zmienił firmę, która ma mu pomóc w znalezieniu inwestora. Zamiast Morgan Stanley doradcą linii przy procesie prywatyzacji jest Rothschild.W kwietniu informowaliśmy o zainteresowaniu zakupem LOT-u przez skandynawskie linie lotnicze Norwegian. Bjørn Kjos, prezes norweskiego przewoźnika odbył nawet wstępne rozmowy dotyczące planowanej prywatyzacji LOT w Ministerstwie Skarbu Państwa.

W maju sejm przyjął ustawę o uchyleniu ustawy o przekształceniu własnościowym PLL LOT. Oznacza to, że Skarb Państwa będzie mógł sprzedać większościowy pakiet akcji polskiego przewoźnika. Uchylenie ustawy ułatwi proces pozyskania inwestora dla PLL LOT.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2013-06-12 06:58   
usuniety - Profil usuniety
gosc_c97ee, a ja mysle ze zrobiono badania aczkolwiek zadna z badanych linii nie interesuje sie LOTem tak w rzeczywistosci.
gosc_c97ee 2013-06-11 19:50   
gosc_c97ee - Profil gosc_c97ee
Bardzo trudno sobie wyobrazic, zeby doszlo do kupna LO przez AB. AB to linia, ktora znajduje sie w ogromnych klopotach finansowych - zwalniaja setki pracownikow, sprzedaja samoloty i tna trasy. Wlasnie kupna takich banktutow jak LTU czy DBA doprowadzily ich na skraj upadlosci. Na co im potrzebny nastepny bankrut ? Do tego hub w WAW ? Maja w TXL, DUS, PMI, VIE....Tu tez nie widac sensu. A moze ich partner strategiczy EY ma chec na LO ? Ale na co wlasciwe ? Wyglada na to, ze znaleziono kilku potencjalnych mozliwych nabywcow, jednak nie przeprowadzono dokladnych badan...No, ale moze EY - oni chyba robia rozne dziwne rzeczy.
krzysiekl 2013-06-11 09:59   
krzysiekl - Profil krzysiekl
pewnie kasjanek ma rację...chyba, że chodzi po prostu o przejęcie slotów na Heathrow i samolotów niskim kosztem....
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama