Suchoj SSJ100 z nowym wnętrzem

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
08 czerwca 2013 13:15
5 komentarzy
Reklama

Nowa kabina firmy Pininfarina, która będzie instalowana w najnowszych samolotach Suchoj SSJ100, otrzymała nagrodę Red Dot Design Award w kategorii transport. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień na świecie w dziedzinie wzornictwa przyznawane przez niemieckie Design Zentrum Nordrhein Westfalen z Essen.

Kabina Suchoja SuperJet 100 będzie montowana w mieście Tessera, niedaleko Wenecji przez firmę SuperJet International, która jest spółką joint venture pomiędzy Alenia Aermacchi (51%) i Sukhoi Holding (49%) odpowiedzialną za marketing, sprzedaż i wsparcie SSJ100 na rynkach zachodnich.Wystrój nowej kabiny pasażerskiej Suchoja został opracowany przez włoską firmę projektową Pininfarina. Wnętrze posiada smukłe, ergonomiczne fotele zaprojektowane tak, aby zapewniały jak najwięcej miejsca i wygody. Zmienione zostały również schowki na bagaż podręczny, pojawiły się nowe panele boczne, a także zmienne i bardziej oszczędne oświetlenie LED oraz ekrany LCD.

- Cieszymy się, że współpracując z firmą Alenia i Suchoj mogliśmy wnieść nasze doświadczenie w tej branży. Dodatkowo jesteśmy zadowoleni, że nasza firma przyczynia się do ustanawiania nowych standardów przez samoloty SSJ100 wśród innych maszyn regionalnych - powiedział Paolo Pininfarina, prezes Pininfariny.

Najnowsza kabina po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w samolocie meksykańskiej linii Interjet na tegorocznych pokazach Paris Air Show. Redakcja pasazer.com przeprowadzi fotorelację z tego wydarzenia.

Piotr Bożyk
Fot. Sukhoi Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kovalio 2013-06-14 12:52   
kovalio - Profil kovalio
Mi to wnętrze się bardzo podoba! :)
gosc_43f2b 2013-06-11 09:07   
gosc_43f2b - Profil gosc_43f2b
Oj tam, lecialem nim dwa razy i fakt, glosny, lecz wygodny........ maly samolocik do niedalekich tras - dla mnie w sam raz.
shorty 2013-06-10 11:59   
shorty - Profil shorty
skromne, ale całkeim
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama