×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 11,6% spadek w majuW maju w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 260 506 pasażerów. To o 11,6% mniej niż w maju 2012 roku.Od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło 1 060 489 podróżnych. Stanowi to 0,4% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- Okres od kwietnia do lipca ubiegłego roku to czas rozwoju linii lotniczej OLT, które w ciągu tych miesięcy przewiozły około 250.000 pasażerów. Od początku roku zapowiadaliśmy, że przy tak wysokim wolumenie bazowym niemożliwe będzie odnotowanie w tym czasie dynamiki wzrostowej obsługiwanych pasażerów . Mimo tego ewidentnego spowolnienia, kondycja Portu Lotniczego Gdańsk jest naprawdę bardzo dobra. Jestem przekonany, że tak jak w pierwszych miesiącach 2013 roku, również od końca III kwartału obsługiwać będziemy większe ilości pasażerów. Pozwoli nam to utrzymać wysoką pozycję gdańskiego lotniska na tle innych portów lotniczych w naszym kraju. Efekt OLT, jak i EURO 2012 był nieunikniony i podniósł nam bardzo wysoko poprzeczkę. Liczymy że uda nam się jednak ją przeskoczyć, a może nawet nieznacznie podwyższyć na koniec tego roku – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Anna Żuchlińskagość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie