×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Dreamliner leci do Nowego JorkuBoeing 787 PLL LOT o znakach rejestracyjnych SP-LRC wystartował dziś (1.06) w swój pierwszy komercyjny rejs dalekodystansowy. Maszyna odleciała z lotniska Chopina do Nowego Jorku (JFK) o godzinie 13:15 jako LO6. Jest to pierwszy rejs B787 polskiego przewoźnika z pasażerami po uziemieniu tych maszyn w styczniu tego roku.

Samolot SP-LRC z 205 pasażerami na pokładzie dotrze według planu na lotnisko JFK w Nowym Jorku ok. godz. 16:00 czasu lokalnego. Lot potrwa 8 godzin i 8 minut. Za sterami Dreamlinera LOT-u siedzą kapitanowie Jarosław Górny, Wojciech Kołodziej i Janusz Janiszewski.

Rejs można śledzić na stronie Flightradar24.com.W dniach 1 - 4 czerwca B787 LOT-u będzie obsługiwał rotację LO 6/7 do Nowego Jorku (JFK). Następnie od 5 czerwca Dreamlinery  polecą do Chicago. Tego dnia maszyny wykonają dwa rejsy LO 1 i LO 3. Następnym miastem do jakiego poleci B787 będzie Toronto. Do Kanady Dreamliner wyruszy 7 czerwca jako rejs LO 45. Na trasie do Nowego Jorku maszyny powrócą pod koniec czerwca, natomiast do Pekinu pierwsze rejsy 787 zaplanowano dopiero od października, czyli miesiąca w którym wszystkie loty dalekodystansowe mają być obsługiwane tylko Boeingami 787.

Dreamlinery polskiego przewoźnika zabiorają na pokład 252 pasażerów w konfiguracji trzech klas: 18 w klasie biznes (2-2-2), 21 w klasie ekonomicznej premium (2-3-2) oraz 213 w klasie ekonomicznej (3-3-3). Więcej na temat Dreamlinerów LOT-u w naszych artykułach "Everett: Zdjęcia wnętrza 787 LOT-u", "Porównujemy 767 i 787 LOT-u".

Piotr Bożyk
Fot. Tony Rodgersgość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie