Wrocław: Rusza sezon letnich czarterów

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
04 czerwca 2013 10:14
28 komentarzy
Reklama

Pod koniec maja z wrocławskiego lotniska odleciał pierwszy samolot do Ercan na Cyprze, tym samym Wrocław zainaugurował letni sezon czarterowy.

Cypr Północny to jedna z kilku nowości czarterowych oferowanych od tego sezonu z Wrocławia. W pierwszy rejs do Ercan wyleciało z Wrocławia ponad 160 pasażerów.

- To doskonały wynik, biorąc pod uwagę, że to nowość wprowadzona do oferty wrocławskiego lotniska w tym sezonie. Zainteresowanie lotem było tak duże, że zdecydowaliśmy się o tydzień przyspieszyć pierwszy rejs na Cypr - mówi Bartłomiej Szymczak-Pomianowski, menedżer regionalny Citron Travel.

Rejsy na Cypr będą realizowane w każdy wtorek aż do 8 października.

Aby wylecieć nie trzeba ważnego paszportu, wystarczy dowód osobisty, a przy tym, wykupując wycieczkę, pasażerowie otrzymują długoterminowy parking w cenie podróży – dodaje Szymczak-Pomianowski.

Po raz pierwszy w tym sezonie letnim ze stolicy Dolnego Śląska, poza Cyprem Północnym, bezpośrednio można polecieć też na Sycylię i Teneryfę, do chorwackiego Dubrownika, egipskiej Taby i Marsa Alam. W sumie podróżni mogą wybierać spośród 26 najpopularniejszych kurortów w Turcji, Tunezji, Egipcie, Grecji, Hiszpanii, Chorwacji i Bułgarii.

- Tak różnorodna i szeroka oferta wakacyjna zapewniła wrocławskiemu lotnisku miejsce w pierwszej piątce regionalnych lotnisk pod względem szerokości oferty czarterowej - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Mimo że szczyt sezonu wakacyjnego dopiero przed nami, już od maja z Wrocławia realizowane są rejsy do Egiptu (Hurghada, Sharm El Sheik), Tunezji, Turcji, na Fuerteventurę i Lanzarote oraz na Kretę. Większość kierunków, w tym pozostałe nowe, rozpoczną operowanie z początkiem czerwca.

Zmienia się podejście Polaków do zorganizowanych wakacji. Biorąc pod uwagę, że koszt wycieczki bywa porównywalny z wakacjami nad polskim morzem, przy czym pogodę mamy gwarantowaną, to coraz popularniejszy sposób wypoczywania. Cały czas chętnie wybieramy kierunki sprawdzone - Egipt, Turcję i Tunezję, chociaż systematycznie z roku na rok, rośnie zainteresowanie nowymi trasami.

- Poszerzyliśmy horyzonty. Jeśli myślimy o wypoczynku w Egipcie, to zamiast urlopu w Sharm El Sheik, gdzie z Wrocławia można polecić przez cały rok, wybieramy Tabę lub Marsa Alam. Jeśli decydujemy się na Grecję, pod uwagę bierzemy nie tylko Kretę, Rodos i Korfu, ale też Zakynthos i Kos wprowadzone do naszej oferty dwa lata temu. Od tego roku zamiast dwóch lotów tygodniowo do Bułgarii, będzie ich pięć. To pokazuje, że w ciągu ostatnich 3-4 lat rynek dojrzał. Klienci oczekują szerokiej, różnorodnej oferty. Większość z nich była już w Egipcie, Tunezji czy Turcji, teraz szukają odmiany - mówi Michał Kozak, manager rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Tomasz Wyszyński
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_90094 2013-06-17 09:32   
gosc_90094 - Profil gosc_90094
Są nowe trasy ale na innych kierunkach, np Egipt jest już mniej rejsów niż w latach ubiegłych. Więc na czarterach wzrostu nie będzie.
gosc_f0a26 2013-06-13 14:20   
gosc_f0a26 - Profil gosc_f0a26
WRO już opublikowal 171.211 w maju vs 202.897 w ub r. ok 15% w dol (efekt OLT)
gosc_04421 2013-06-13 11:33   
gosc_04421 - Profil gosc_04421
Wrocław i Poznan zwlekaja z publikacją statystyk pasażerskich za maj - oj musi byc bardzo żle w tych portach.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama