×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Zmiany w rozkładzie z PoznaniaPodczas wtorkowej (28.05) konferencji w Porcie Lotniczym Poznań SAS poinformował o zmianach w rozkładzie lotów z Ławicy.

Od 2 września zmieniona zostanie godzina porannego rejsu SAS na trasie z Poznania do Kopenhagi. Dotychczasowy rejs z Poznania o godzinie 6:05, zostanie przesunięty na godzinę 6:25 i będzie lądował w Kopenhadze o godz. 7:25. 

 - Choć z pozoru zmiana ta wydaje się być czysto kosmetyczna, wiemy jak wiele dla naszych pasażerów znaczy każda minuta snu. Pamiętajmy, że jest to dość wczesny poranek. Dlatego cieszymy się, że możemy wprowadzić ten dodatkowy element komfortu, jednocześnie nadal zapewniając naszym podróżnym bardzo dogodne godziny połączeń z Kopenhagi do innych miast w Europie i Skandynawii, co więcej skracając istotnie czas oczekiwania na te połączenia - mówi Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS w Polsce.Podróżując porannym połączeniem SAS z Poznania, można bardzo łatwo przesiąść się w Kopenhadze na inne rejsy SAS:
  • do Skandynawii, m.in.: Sztokholmu (przylot o 9:20), Goeteborga (9:30), Stavanger (9:50), Bergen (9:50)
  • do miast w Europie, m.in.: Manchesteru (przylot o 9:30), Amsterdamu (9:45), Brukseli (9:50), Paryża (10:20), Mediolanu (10:30), Genewy (10:55).
Jednocześnie, ze wszystkich tych miast można łatwo wrócić do Poznania tego samego dnia, korzystając z wieczornego połączenia SAS z Kopenhagi. 

Przewoźnik planuje również utrzymać w nadchodzącym zimowym rozkładzie wszystkie trzy połączenia w ciągu dnia, z jednoczesnym przesunięciem popołudniowego połączenia na wcześniejszą godzinę. Zamiast obecnie funkcjonującego rejsu startującego z Poznania o 20:45 (w środy i czwartki o 21:05) do dyspozycji podróżnych będzie samolot wylatujący o godzinie 17:45 (przylot do Kopenhagi o 18:55).  

Dla pasażerów tego rejsu oznacza to możliwość przesiadek na połączenia SAS do większości miast Skandynawii i wielu pozostałych europejskich destynacji. 

Zgodnie z przyjętą przez SAS polityką ograniczania w okresie wakacyjnym ilości połączeń na trasach typowych dla ruchu biznesowego, zmiany w rozkładzie pojawią się także na trasie Poznań – Kopenhaga.  W okresie od 1 lipca do 18 sierpnia ilość połączeń SAS w Poznaniu zostanie zredukowana do trzech tygodniowo: samoloty do i z Kopenhagi będą w tym okresie kursować w poniedziałki, środy i piątki. W tym czasie samoloty obsługujące m.in. połączenia z Poznania zostaną skierowane na wakacyjne trasy ze Skandynawii na południe Europy.  

Obecnie pasażerowie podróżujący liniami SAS z Poznania mają do dyspozycji 17 bezpośrednich połączeń tygodniowo do Kopenhagi: trzy dziennie od poniedziałku do piątku oraz po jednym w sobotę i niedzielę. Rejsy są realizowane głównie przez samoloty typu CRJ 900 i CRJ 200, zabierające na pokład 88 lub 50 pasażerów.

Tomasz Wyszyński
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie