×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zielona Góra - Gdańsk: W lipcu 30 %W pierwszym miesiącu operacji na trasie Zielona Góra - Gdańsk linie lotnicze Sprint Air przewiozły 199 pasażerów. Oferowanie w tym samym czasie wyniosło 660 miejsc. Średnie wypełnienie wyniosło zatem ok. 30 proc. 

- Obserwujemy tendencję wzrostową - na przykład w ubiegły czwartek z rejsu do Gdańska skorzystało 21 osób (64 proc.). Mamy nadzieję, że trend rosnący się utrzyma  - mówi Adriana Fibingier-Pawelska, kierownik ds. marketingu i PR w Sprint Air.

W lipcu Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wykorzystał 10 z przysługujących mu 48 miejsc. W lipcu odbyło się bowiem 16 rejsów, a na każdym z nich dla urzędników zarezerwowane są 3 fotele. Oznacza to, że wśród oficjeli frekwencja jest jeszcze niższa, bo średnie obłożenie wynosi jedynie niecałe 21 proc. Połączenie z Babimostu do Gdańska jest realizowane dzięki dopłacie samorządu. Za łącznie 52 rejsy (26 rotacji) do końca września z kasy województwa do Sprint Aira trafi 781 tys. zł. 

Przeliczając dopłatę proporcjonalnie do liczby rejsów i pasażerów, w lipcu linia za każdego z podróżnych otrzymała z kasy województwa ponad... 1200 zł.

Komentarz Pasazer.com

Sprint Air nawet z tak niskiego obłożenia się cieszy, bo ok. 15 tys. zł, które dostaje od województwa za każdy lot powinno wystarczyć na pokrycie kosztów lotu. Czyli 189 sprzedanych biletów (nie licząc samorządowych) w lipcu to dla linii czysty zysk.

Czy cieszy się samorząd województwa? Gdyby kierowały nim czynniki biznesowe, to pewnie w tej chwili w Urzędzie Marszałkowskim załamywano by ręce. Ale marszałek Elżbieta Polak już dawno udowodniła, że jej ambicją jest, by rozhulać Babimost - a czy to ma sens, czy nie, jest dla władz regionu kwestią drugorzędną. 

Paweł Cybulak, Dominik Sipińskigość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie