BER tylko dla linii LCC już w 2013 roku?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
28 maja 2013 18:00
10 komentarzy
Reklama
Według niepotwierdzonych informacji, do których dotarły niemieckie media, jeszcze w tym roku może zostać częściowo otwarte lotnisko w Berlinie. Źródła w spółce lotniskowej twierdzą, że w nowym porcie lotniczym może zostać otwarty w tym roku północny pirs oraz hala odlotów.

W pierwszej kolejności lotnisko byłoby dostępne dla przewoźników niskokosztowych i czarterowych, a miesiąc później dla innych linii, które oferują połączenia z Berlina-Schonefeld.Obecnie otwarcie nowego berlińskiego lotniska jest zaplanowane na 2014 r., ale nie wiadomo, czy nie nastąpi to dopiero w 2015 r. Obecnie większość ruchu lotniczego w Berlinie obsługuje działające już na granicy możliwości operacyjnych lotnisko Tegel. By chociaż doraźnie poprawić panujące tam warunki, rada nadzorcza spółki Berliner Flughafen zadecydowała o zainwestowaniu 20 mln euro w stary port lotniczy.

Opóźnienie i coraz większe nakłady finansowe na berliński port lotniczy wywołują wzrost niezadowolenia niemieckich podatników z których kieszeni pochodzą dodatkowe nakłady na nieudolnie prowadzoną inwestycję.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
maciekm 2013-05-30 16:13   
maciekm - Profil maciekm
Pasażerów z LCC można zacząć obsługiwać w terminalu, w którym nadal trwają prace wykończeniowenie (hałas), w którym nie ma skończonych saloników, sklepów i barów. Postawi się kilka automatów z batonikami i tymczasowo wystarczy.
sauvi 2013-05-29 11:38   
sauvi - Profil sauvi
@copilot:
1) w BER jedna z czesci terminalu jest zbudowana wlasnie z mysla o LCC. Byc moze problemy techniczne (juz?) jej nie dotycza albo latwiej je usunac.
2) czesc LCC, za wyjatkiem Air Berlin, juz korzysta z drogi startowej BER, tylko obslugiwane sa w terminalu polozonym na polnoc od niej (SXF). Byc moze jego stan techniczny nie pozwala na dalsze operacje bez remontu.
3) Air Berlin zada sporego odszkodowania za nieudostepnienie BER, byc moze i ta procedura wplywa na taka decyzje.
copilot 2013-05-29 11:29   
copilot - Profil copilot
nie wiem w czym LCC są lepsze i bardziej uprzywilejowane by mogły pierwsze wpaść na BER.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy